Міжнародна фінансова корпорація виділила Україні $2 млрд на підтримку економіки України

Міжнародна фінансова корпорація IFC підтримала програму фінансування українського бізнесу на два мільярди доларів. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки України.

"Основні напрямки реалізації цієї програми – торгове фінансування для українських банків, агросектору та підприємців малого та середнього бізнесу. Дуже важливим є і той факт, що керівництво корпорації підтримало пропозицію дозволити IFC працювати з державними компаніями. Це зроблено як виняток для України. Загалом же IFC практично заборонено роботу з держкомпаніями", - заявила перша віце-прем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Відповідне рішення підтримала рада директорів корпорації, що входить до структури Світового банку. Також на засіданні було схвалено два окремі проєкти, призначені для приватного сектору.

Йдеться про програму для французької компанії EnVivo, яка володіє агробізнесом в Україні. Також для "Райфайзен банку" схвалено проєкт страхування військових ризиків через MIGA.

"Пряме кредитування та підтримка торговельного фінансування від IFC, а також страхування інвестицій від MIGA до закінчення війни – це позитивний знак для багатьох інвесторів, які розмірковують над тим, чи варто інвестувати в Україну саме зараз. Очікується, що таке фінансування мобілізує приватний кредитний капітал, адже IFC зазвичай фінансує не більше ніж 30% вартості проекту, залучаючи до фінансового консорціуму комерційні банки та інші МФО", - додала Свириденко.

Завдяки цим проектам загальний обсяг фінансування українських підприємств може перевищити шість мільярдів доларів.

Зазначимо, що Україна є членом IFC із 1993 року. У вересні 2022 року IFC виділила 30 мільйонів доларів для інвестицій в Україну та Молдову.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що лише для проходження зими Україна отримає 1 мільярд доларів.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті