Маріупольський незалежний театр "Terra Incognita" у столиці показав виставу "Світло в кінці тунелю"

Вистава Маріупольського незалежного театру "Terra Incognita" -  "Світло в кінці тунелю" за п'єсою Неди Нежданої 7 квітня вібулася у столичному Центрі Леся Курбаса.

Саме цю иставу театр Terra Incognita не встиг зіграти 25 лютого 2022 року в Маріуполі. Театр було відкрито у 2019 році у Маріуполі під керівництвом Анатолія Левченка, який до цього поставив 75 спектаклів для Маріупольського драматичного театру. Режисер провів 17 місяців в окупації, 10 з них - у полоні. 

"Попередня назва (вистави - ред) у державному театрі була «Жах». Потім змінилась – «Чи бачити ви світло в кінці тунелю?». А сьогодні авторка рада, що знак запитання зник, і це вже сприймається як ствердження», – сказав художній керівник театру Анатолій Левченко на прес-конференції в УКМЦ 5 квітня.А вже 7 квітня з аншлагом театр почав відновлевення своєї діяльності.

"Нарешті можна вітати з прем'єрою "Світло в кінці тунелю" за п'єсою Неди Нежданої і відродженням Маріупольського незалежного театру Терра Інкогніта у Центрі Леся Курбаса! Та сама, яка мала відбутися 25 лютого 2022 року, але не відбулася, бо росіяни перетворили життя маріупольців у пекло, бо сталося знищення міста, викрадення, полон, в'язниця, катівні, довгий шлях звільнення. Дякую режисеру Анатолію Левченку, актрисам, всім, хто допомагав і підтримував, глядачам, усім причетним! Маріуполь живий і творить, Маріуполь - це Україна. Щасливої долі виставі. Далі буде - і про виставу, і про долю України. "У темні часи добре видно світлих людей". (Е.-М.Ремарк)", - написала Неда Неждана у Фейсбук, дрдавши фото.

Проєкт реалізується за підтримки Імпульс. Трансформація. Платформа , Trust for Mutual Understanding    та Movement Research    в рамках реалізації спеціальної програми Фонд підтримки проєктів перформативного мистецтва в Україні 2023-2024.

Статті

Країна
08.11.2024
09:00

Біженці з України: чому їм більше не раді в ЄС

Зміна європейської громадської думки щодо прийому українців, які тікають від війни, співпала зі скороченням для них гуманітарної допомоги, яку виділяють уряди країн ЄС. У такий спосіб європолітики відреагували на "соціальний запит" своїх виборців.
Країна
07.11.2024
10:54

Хочеться, щоб тепло було не тільки на душі. Як Дніпропетровщина розпочала опалювальний сезон

Критично важливі об’єкти продовжують забезпечувати генераторами – закривати цю потребу допомагають міжнародні партнери. На підприємствах тепло- та водопостачання створили запас палива.
Світ
06.11.2024
09:17

«Схема мирного врегулювання буде такою …». Російські ЗМІ про Україну

Завдання Россі, яка вже частково стала на військові рейки, - для початку звільнити лівобережну Україну, після втрати якої Київ не зможе чинити опір довго. Щодо самого Києва, то його явно не можна штурмувати в лоб: тільки блокада
Всі статті