Майже 600 мешканців Запоріжжя отримали компенсації за пошкоджене житло на 35 млн грн., але є й відмови

Компенсації за пошкоджене житло на загальну суму майже в 35 млн грн отримали 584 мешканці Запоріжжя станом на 12 серпня. Про це повідомила секретар Запорізької міськради Регіна Харченко у Телеграм 13 серпня. 

"У Запоріжжі працюють комісії з питань нарахування компенсації за знищене або пошкоджене житло через дії росії по програмі єВідновлення. Пошкоджене житло: 584 власники отримали державну компенсацію на суму в майже 35 мільйонів гривень. Зруйноване житло: люди отримали 68 житлових сертифікатів на суму в майже 75 мільйонів гривень", - повідомила Харченко.

Вона уточнили, що є випадки, коли люди отримують відмови на подані заяви. 

"Це не означає, що місто або держава відвернулися. Ні! Цьому є обʼєктивні причини, які не позбавляють людей можливості повернутися у свій дім", - зазначила Харченко.

За її словами, причиною відмови в компенсації за знищене житло є те, що зруйнований будинок знаходиться у переліку обʼєктів, які буде відбудовано. Тобто, власники зможуть повернутися у власну оселю.

У компенсації за пошкоджене житло можуть відмовити з кількох причин. По-перше, це також можуть бути ситуації, коли заплановано відновлення житла коштом міського чи державного бюджету. Відмовляють у компенсації також у тих випадках, коли власник, який подав заявку, у встановлений строк не надав фахівцям доступ до постраждалої оселі для фіксації пошкоджень.

Крім того, причиною відмови може бути самостійне виконання власником ремонту. 

Раніше повідомлялось, що водоканал Запоріжжя отримає енергоефективне обладнання на суму в понад 4,5 мільйони гривень.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті