Майже 100 млн грн витратили на відновлення зруйнованого водогону у Святогірську, але він так і не запрацював

Обладнання для відновлення зруйнованої обстрілами системи водопостачання у Святогірську, на яке департамент житлово-комунального господарства Донецької обладміністрації витратив майже 100 млн гривень, так і не було введено в експлуатацію. Про це повідомили в управлінні Східного офісу Держаудитслужби в Донецькій області.

Спеціалисти виявили, що після значних пошкоджень водогону відповідний департамент здійснив закупівлю модульних очисних установок та насосної станції у приватної компанії "Полі", яка була визнана переможцем тендеру.

"Однак компанія виконала не всі умови укладеного з департаментом договору: не було проведено пусконалагоджувальних заходів для забезпечення правильного функціонування всіх вузлів споруд, не надано виконавчих схем щодо підключення до зовнішніх інженерних мереж", - йдеться у повідомленні.

Крім того, як виявилося, Святогірська міська військова адміністрація не мала інформації про те, чи є на території громади свердловини, до яких планувалося підключення обладнання для водопостачання.

Аудитори намагалися провести зустрічну звірку на ПП "Полі", але за зазначеною юридичною адресою приватне підприємство знайти не вдалося.

Про результати перевірки поінформовано правоохоронні органи.

Аудитори надіслали департаменту Донецької ОДА вимогу щодо забезпечення ефективного використання обладнання для відновлення водогону. Адже без водопостачання неможливо провести наступний опалювальний сезон.

Зазначимо, 5 вересня 2023 року обладміністрація уклала з "Полі" два договори задля забезпечення мешканців послугами водовідведення й водопостачання та для проходження опалювального періоду 2023-2024 років. 

Перший на 70,88 млн гривень стосувався придбання та підключення модульних очисних споруд до існуючих мереж живлення, а другий вартістю 33 млн гривень передбачав придбання та підключення модульної насосної станції до існуючих свердловин, мереж живлення та водопровідних мереж.

Підрядник мав поставити комплект модульної очисної споруди продуктивністю 2 тисячі кубометрів на добу з трьома накопичувальними резервуарами, резервуаром очищеної води та приміщенням із обладнанням для очистки стічних вод, а також насосну станцію з шістьма свердловинними насосами з продуктивністю 24 кубометри на годину та установку для дезінфекції води. Зроблено це мало бути до 22 грудня 2023 року.

Відповідно до даних аналітичної системи Youcontrol, фірма "Полі" зареєстрована у Дніпрі. За останні кілька місяців 2023 року посадовці з Донецької області замовили у цього підприємства послуг на понад 364 мільйони гривень.

Як повідомлялося, росіяни перебили водопостачання до Покровська. Відновити роботу фільтрувальної станції наразі неможливо.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті