Ліван затримав сирійське судно, яке перевозило вкрадену в Україні пшеницю

Прокуратура Лівану затримала сирійське судно, яке, за інформацією з Києва, перевозило вкрадену з України пшеницю. Про це повідомляє Бі-бі-сі із посиланням на кілька ліванських ЗМІ.

Зокрема, портал новин LBC опублікував повідомлення, згідно з яким прокуратура наклала арешт на судно в порту Тріполі і передала розслідування щодо нього спецслужбам.

За інформацією ліванських медіа, посольство України в Лівані отримало легальний дозвіл затримати судно, що стоїть у порту Бейрута з 28 липня, на 72 години.

У свою чергу, посольство РФ у Лівані повідомило місцеві ЗМІ, що не має інформації про судно, назвавши українські звинувачення "хибними і безпідставними".

Напередодні українське посольство в Лівані повідомляло, що суд в Україні видав ордер на арешт затриманого в порту Бейрута судна "Лаодикея" під сирійським прапором і вантажу, що знаходиться на його борту.

Як уточнює агентство Рейтер із посиланням на представника дипмісії, у разі конфіскації вантажу Україна буде готова вести переговори щодо умов його передачі Лівану.

Раніше посол України в Бейруті Ігор Осташ зустрівся з президентом Лівану Мішелем Ауном і попросив з'ясувати обставини перебування в ліванських територіальних водах сирійського судна, яке, за твердженнями Києва, було завантажено ячменем, вивезеним з окупованих українських територій.

У п'ятницю МЗС Лівану повідомило, що проведе перевірку вантажу на цьому судні.

Як повідомлялося, на Одещині розпочали завантаження українського зерна на турецьке судно.

Президент України Володимир Зеленський 29 липня в Одесі проінспектував готовність до експорту зерна.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті