Литва профінансує навчання в країні 350 українських студентів

Міністерство освіти, науки і спорту частково профінансує навчання на бакалавраті та магістратурі в Литві 350 українських студентів в рамках продовження допомоги українським біженцям. Про це, як пише "Європейська правда", інформує LRT.

Повідомляється, що Вільнюс сплатить 60 відсотків нормативної вартості навчання для українців, а решту покриють вищі навчальні заклади, де на 2023-2024 навчальний рік українським студентам-першокурсникам виділили загалом майже 643 тисячі євро.

Також зазначається, що студенти отримуватимуть щомісячну стипендію у розмірі 300 євро, щоб покрити основні потреби на проживання та придбання матеріалів для навчання.

Уточнюється, що українські випускники, які отримали атестат про повну загальну середню освіту в Литві, матимуть пріоритет при вступі до вишів країні, тоді як абітурієнтам, які здобули середню освіту в Україні, потрібно мати відповідний атестат та скласти український вступний іспит.

За рішенням влади, українці, які бажають отримати державну підтримку на навчання в Литві, мають право подавати документи на вступ безпосередньо до одного або декількох вишів і брати участь в оголошених ними конкурсах.

Минулого навчального року майже 800 українців були прийняті на бакалаврські програми та близько 220 – на магістерські програми в Литві. 13 українців вступили до аспірантури та четверо – до резидентури.

Раніше повідомлялося, що у Литві сімейні лікарі стурбовані станом здоров'я дітей біженців з України, оскільки була втрачена інформація про їхню вакцинацію.

Згідно з результатами опитування, проведеного у травні, 34% українських біженців, які втекли від війни до Литви, у майбутньому планують там жити і працювати.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті