Литва планує передати Україні ще 40-50 млн євро допомоги у 2024 році

Литва планує у 2024 році передати Україні допомогу ще на 40-50 млн євро, повідомив міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на LRT.

Як повідомляється, Кащюнас у середу презентував свіжу інформацію про військову підтримку на адресу України на закритому засіданні Комітету Сейму з національної безпеки та оборони.

"Додатково це буде близько 40-50 млн євро цього року", - заявив він журналістам після засідання.

За словами міністра оборони, у 2024 році Литва вже надала Україні допомогу на 153 млн євро.

Серед запланованої допомоги - 10 млн євро на виробництво ракетного безпілотного комплексу "Паляниця" в Україні, а також постачання радарів, обладнання для розмінування та систем ППО малої дальності.

"Ми шукаємо на ринку системи ППО малої дальності, які можна буде купити і передати. У такому разі не буде необхідності відмовлятися від своїх ресурсів", - наголосив Касчюнас.

За його словами, підтримка України ґрунтується на трьох ключових принципах: мінімальне використання ресурсів литовської армії з обов'язковою подальшою компенсацією, планування майбутніх потреб України та сприяння розвитку литовської оборонної промисловості.

Як повідомлялося, Німеччина виділить Україні додаткову допомогу на 100 млн євро. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті