Литва збирається навчити батальйон українців у рамках нової місії ЄС

У рамках нової місії допомоги Україні з боку Європейського Союзу Литва має намір навчити батальйон українських військових, які протистоять російському вторгненню.


Про це повідомив командувач Збройними силами Литви Вальдемарас Рупшис, передає "Європейська правда" з посиланням на портал Delfi.

"Швидше за все, ми очолимо підготовку одного з батальйонів", - сказав він.

Згадана місія стартувала в листопаді, її очолюють Польща та Німеччина. Очікується, що всього під час місії буде навчено близько 15 тисяч українських військових.

За словами Рупшиса, Литва планує навчати український батальйон у Німеччині.

Голова Військового комітету ЄС Роберт Брієгер, який перебуває з візитом у Вільнюсі, повідомив, що 16 країн ЄС уже запропонували допомогу в проведенні бойової підготовки.

Раніше Литва заявляла про плани навчити у 2023 році загалом 1,5 тисячі українських військових. У це число потрапляє згаданий український батальйон, який складатиметься з кількох сотень бійців.

На основі інших ініціатив у Литві також відбувається навчання українців.

За словами Рупшиса, у країні проходять підготовку українські сапери, інженери, механіки, фахівці з військово-цивільного співробітництва, унтер-офіцери. Однак командувач армії зазначив, що зафіксована поки що кількість у 1,5 тисячі українців, які навчаються, може зрости. "Ми дуже гнучкі і завжди швидко реагуємо на запити українського військового або політичного керівництва і швидко організуємо для них необхідні для них навчання", - сказав Рупшис.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті