Лисогор розповів, хто після деокупації першим зайде для роботи у громадах Луанщини, окупованих з 2014 року: за прикладом Кримської платформи

Для роботи після деокупації у тих громадах Луганщини, які є окупованими з 2014 року, спеціальні мобільні бригади ще не сформовані - на відміну від тих громад, які опинились в окупації після повномасштабного російского вторгнення і де наразі працюють адміністрації. Про це повідомив начальник Луганської ОВА Артем Лисогор в інтерв'ю "ОстроВу", опублікованому 12 червня.

"На теперішній час це питання ми розглядаємо разом з державою. Введення зараз одразу одинадцяти адміністрацій (за кількістю громад Луганщини, окупованих з 2014 року - "ОстроВ") - це буде, по-перше, велике бюджетне навантаження, для повноцінної роботи повноцінної адміністрації треба взяти людей. По-друге, приклад розвитку таких адміністрацій зараз викликає дуже великі питання й обговорення. Якщо по територіях, окупованих з 2022 року, в нас є релоковані громади, і лікарні, і школи, й інші заклади, то по староокупованих територіях все треба буде робити з нуля", - сказав Лисогор.

За його словами, на теперішній час розглядається варіант, коли за роботу на тих територіях після деокупації - до створення там необхідних органів - відповідатиме або обласна військова адміністрація, або перехідні новостворені адміністрації.

"Зараз ми бачимо приклад Кримської платформи, яка пішла шляхом обмеженого ресурсу для підготовки деокупації. Зрозуміло, що там теж все створюють з нуля. Будемо слідкувати за їхнім досвідом", - зазначив Лисогор.

Раніше "ОстроВ" писав про "План першочергових дій зі стабілізації ситуації на деокупованих територіях Луганської області та їх реінтеграції", який розрахований на 90 днів. Він передбачає, що в область після деокупації зайдуть мобільні бригади, і вони вже сформовані по тих громадах, які окуповані після повномасштабного вторгнення.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті