Лукашенко прихваснув, що цілі для "Орешника" визначатиме тільки він, а путін тільки допоможе "натискати на кнопку"

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 грудня ще раз підтвердив, що завіз із РФ ядерну зброю. Слова білоруського диктатора цитує його сайт.

«Я сюди ввіз ядерні боєголовки. Не один десяток штук. Багато хто пише: «А, це жарт, ніхто нічого не ввіз». Ввезли. А те, що вони (опоненти. - ред.) кажуть, що це жарт, значить, вони проґавили. Вони навіть не помітили, як ми сюди їх завезли», - сказав Лукашенко.  

«Я попередив усіх своїх ворогів, «друзів» і суперників: якщо тільки ви наступите на лінію державного кордону, відповідь буде миттєвою. Я не буду дивитися - ядерна зброя чи ще якась», - пригрозив самопроголошений президент.

«Про це ми домовилися з росіянами ще до того, як вони повернули нам ядерну зброю. Ще не ту зброю, яку ми їм віддали. Там була стратегічна зброя. А це тактична ядерна зброя. Хоча, напевно, у 5 разів потужніша, ніж цей «Орешник», - лякає Лукашенко.

Він також заявив, що в Білорусі для «Орешника» приготують «три десятки майданчиків».

«Ось ми виберемо, тому що там мінімальна відстань до об'єктів ураження має бути. Розмістимо і націлимо. Ви, напевно, помітили, що моя умова Путіну була одна: «Цілі визначати будемо ми в Білорусі, не росіяни. Але експлуатувати допоможете». Тобто разом будемо натискати на кнопку, не дай боже, якщо це потрібно. Але цілі визначатимемо ми», - заявив Лукашенко і запевнив, що путін із його пропозицією нібито "погодився".

Як повідомлялося, Лукашенко попросив путіна розмістити в Білорусі «Орешник».  

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті