Лідери країн Євросоюзу на спеціальному саміті обговорять надання ППО для України

На спеціальному засіданні Європейської ради, яке відбудеться в Брюсселі 17-18 квітня, лідери країн Євросоюзу обговорять постійні атаки Росії на мирних жителів України та її критичну інфраструктуру, зокрема енергетичні об'єкти. Про це повідомив голова Європейської ради Шарль Мішель у вівторок, 16 квітня, у своєму офіційному запрошенні, адресованому главам держав і урядів ЄС, - пише DW.

У ньому він наголосив на "терміновій необхідності активізації нашої військової допомоги, зокрема засобів протиповітряної оборони".

До саміту по відеозв'язку приєднається і президент України Володимир Зеленський.

За словами чиновника Євросоюзу, який причетний до підготовки зустрічі, очікується, що як у кулуарах, так і, ймовірно, і на самому засіданні обговорюватимуть питання надання Києву ЗРК Patriot. Інший високопоставлений чиновник повідомив журналістам, що цю тему просили включити до порядку денного.

Бельгія і кілька інших країн мають намір також порушити питання про шпигунство і втручання Росії в діяльність інституцій Європейського Союзу.

Водночас чиновник ЄС наголосив, що Європейська рада не має достатніх повноважень в таких сферах, як національна безпека. Оскільки Бельгія є місцем розташування інституцій ЄС, то подальші кроки належать до її компетенції.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті