Китай обрав бік підтримки Росії в її війні в Україні, хоча вдає нейтральний статус - постпред США при НАТО

Китай лише вдає своє «нейтральне» ставлення до війни в Україні, але насправді він зробив свій вибір на користь Кремля та надає конкретну підтримку агресору, яка підживлює його атаки проти мирних українських міст та позицій ЗСУ. Про це сказала під час онлайн-брифінгу постійна представниця США при НАТО посол Джуліанн Сміт, - передає Укрінформ.

«Китай робить усе можливе у своїх спробах переконати світ, що він здатний зберігати виключно нейтральний статус щодо війни в Україні. Але насправді Китай обрав свою сторону, перехиливши ваги в бік підтримки Росії в її війні в Україні», - зауважила посол.

Вона підкреслила, що КНР надає Росії великий список компонентів подвійного призначення, які дозволяють росіянам продовжувати атаки на Україну. У цьому зв’язку постпред США наголосила, що Сполучені Штати разом із союзниками й партнерами продовжать викривати реальну позицію Китаю та його підтримку агресії РФ проти України.

Крім того, підкреслила Сміт, США стурбовані роллю Північної Кореї, яка надає Росії ракети та боєприпаси у великій кількості. Це також є критично важливо для Москви щодо її здатності продовжувати війну проти України.

«Тож ми надалі переслідуватимемо компанії й будь-кого, хто має причетність до транзиту цих поставок. Ми використаємо всі наявні в нашому розпорядженні інструменти, щоб викрити ці дії та покласти їм край», - підкреслила представниця адміністрації США.

Як повідомлялося, піністр оборони РФ Андрій Бєлоусов 14 жовтня прилетів до столиці Китайської народної республіки з офіційним візитом.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті