Китай не брав участі у зустрічі щодо української "формули миру" в Давосі

Представника Китаю не було серед учасників четвертої зустрічі радників з нацбезпеки щодо української "формули миру" в неділю в Давосі. Про це повідомляє "ЄП".

Як раніше повідомили в ОПУ, серед учасників давоської зустрічі 14 січня - 81 країна та міжнародна організація, однак Китаю серед них не було, попри те, що Пекін отримав запрошення. Відсутність Китаю "ЄП" підтвердили два джерела.

За даними джерела видання, місцем чергової зустрічі щодо "формули миру" навмисне обрали Давос для того, щоб вона відбувалася в місці, де представники Китаю і без того нині перебувають - у Давосі цими днями проходить Всесвітній економічний форум. Однак Пекін відмовився від участі.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак у коментарі на запитання "ЄП" щодо учасників зустрічі заявив, що країни Заходу та Глобального Півдня беруть активну участь.

"У нас зростає кількість учасників - уже понад 80 країн і міжнародних організацій, у попередній зустрічі на Мальті було 66", - зазначив він, підкресливши, що "дуже багато країн висловлюють свою думку, особливо Глобального Півдня".

Із чотирьох зустрічей за "формулою миру" представник Китаю брав участь в одній - яка відбулася на початку серпня минулого року в Джидді. Тоді глава МЗС Дмитро Кулеба називав участь Китаю "суперпроривом".

На наступній зустрічі, що відбулася восени на Мальті, Китай не був присутній. В ОПУ пояснили це "розбіжністю графіків".

Як повідомлялося, в Давосі відбулась четверта зустріч радників з нацбезпеки щодо української Формули миру. Участь взяли представники 81 країни та міжнародна організація

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті