Курська операція зменшила кількість російської артилерії на Донбасі - Зеленський

Операція ЗСУ у Курській області вплинула на ситуацію на фронті в Україні. Росіяни зменшили використання артилерії. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву українського президента під час XX щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії.

За словами Зеленського, він не може розкрити всі деталі того, що відбувається на фронті. Ситуація там все ще складна

"Однак останній тиждень потрошку вирівнюється ситуація на Донецькому напрямку, якщо ми говоримо про Покровський. Бо є різні напрямки, є різні виклики", - сказав він.

Президент зауважив, що ситуація на фронті в Україні та операція в Курській області - це пов'язані речі.

"Наприклад, ми можемо побачити, що застосування кількості снарядів на Донбасі, на тому ж Покровському напрямку до початку Курської операції був 1 до 12. Сьогодні - 1 до 2,5. Ми розуміємо, що ми ще не вирівнялися, нам потрібно більше, чим у росіян, якщо ми хочемо зупинити та відновити наше положення. Проте, 1 до 12 - це складніше, ніж 1 до 2,5. Я вважаю, що це успіх. Успіх тієї частини операції, яка зветься Курськ", - підкреслив Зеленський.

У Курській області вже понад місяць триває операція ЗСУ. За словами Зеленського, за цей час Росія перекинула до Курська з України 60 тисяч військових.

При цьому російський диктатор Володимир Путін доручив військово-політичному керівництву звільнити Курську область до 1 жовтня. Але вони повинні зробити це не знімаючи сили з ключових ділянок, де Росія веде наступ в Україні. Однак протягом останніх місяців залишається складною ситуація на Покровському напрямку в Україні. Там постійно фіксується найбільша кількість боїв.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті