Кубраков: Україна удвічі збільшить експорт зерна через румунський порт Констанца

Україна збільшить удвічі експорт зерна через румунський порт Констанца. Про це повыдомив у Фейсбук міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

"Сьогодні з офіційним візитом у румунській Констанці - одному з найбільших чорноморських портів та ключовому логістичному центрі для українського агроекспорту. Понад мільйон тонн зерна щомісяця заходить сюди з українських дунайських портів та направляється далі по світу. Ці обсяги можуть бути збільшені вдвічі. Потрібні для цього кроки сьогодні обговорили під час зустрічі у чотирьосторонньому форматі: Румунія – США – Європейська Комісія – Україна за участі Молдови", - повідомив міністр.

"Ключове – організація додаткових рейдових перевалок в порту Констанца та максимально ефективна робота каналу Суліна – без довготривалого очікування суден на проходження. Говоримо з партнерами про це впродовж останнього року і нарешті сьогодні дійшли згоди. Плануємо реалізувати обидва рішення вже впродовж найближчих двох місяців. Це win-win рішення як для Румунії, яка зароблятиме на транзиті суден, так і для України, яка отримає додаткові експортні можливості", - підкреслив міністр.

Він додав, що також серед важливих тем - реконструкція пункту пропуску «Рені – Джурджулешть – Галац».

"Це найшвидший шлях сполучення трьох країн, України та Румунії (порт Галац) через територію Молдови. Реалізація проекту збільшить пропускну здатність майже вполовину. Визначили план дій через інструменти CEF («Connecting Europe Facility»). Обговорили подальші кроки сторін у покращенні залізничного та автомобільного сполучення. Тримаємо у фокусі Угоду про спільний контроль між Україною та Румунією. Для наших країн це може означати пришвидшення товаро- та пасажирообігу, і практичні кроки для української євроінтеграції", - акцентував Кубраков.

Як повідомлялося, Словаччина слідом за Польщею та Угорщиною продовжила заборону на ввезення українського зерна.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті