Кремль незадоволений Кадировим, який приховує переговори з близькосхідними монархіями - джерела росЗМІ

Останніми місяцями відносини між Рамзаном Кадировим і Володимиром Путіним розладналися. Про це розповів колишній співробітник ФСБ, який спеціалізувався на Північному Кавказі, і підтвердив його чинний колега в коментарі російському опозиційному виданню «Важные истории». Частково ці відомості виданню також підтвердили північнокавказька журналістка і правозахисники.

За словами джерел видання, головною причиною розладу Кадирова з Путіним стала інформація від ФСБ про дедалі частіші та неузгоджені з Кремлем перемовини керівника Чечні щодо майбутнього своїх активів і безпеки членів своєї сім'ї з представниками близькосхідних мусульманських монархій.

Кадиров уже давно і тяжко хворий. Як розповідали у своєму розслідуванні журналісти «Новой газеты Европа», у нього серйозні проблеми з нирками і підшлунковою залозою.

Судячи з того, з якими труднощами йому дається мова, його хвороба прогресує. Хоча Кадиров і намагається приховати погіршення стану підвищеною медійною активністю, останніми місяцями він дедалі частіше надовго зникає з публічного поля. У січні та лютому глава Чеченської республіки довгий час не з'являвся в об'єктивах камер, пізніше виправдавши це відпусткою. «Немає хвороби, яку б мені не приписали», - прокоментував він ситуацію зі своїм зникненням. Відтоді Кадиров не робив гучних заяв і публікував лише ролики своїх «інспекцій» у республіці, які зазвичай знімаються заздалегідь як так звані консерви.

Керівник Чечні добре розуміє, як влаштована влада в його регіоні і що може очікувати на членів його сім'ї в разі його відходу. Він також знає ціну обіцянкам і гарантіям безпеки з боку федерального центру.

Невпевненість у майбутньому своїх численних родичів змусила його шукати гарантії для них у близькосхідних мусульманських країнах, із керівниками яких у Кадирова склалися давні приятельські стосунки. За словами джерел «Важных историй», керівник Чечні намагався приховати ці переговори від Кремля, про що одразу ж дізналася ФСБ і доповіла Путіну.

Нещодавно, наприклад, Кадиров прибрав із державних посад свою старшу дитину, 26-річну доньку Айшат. З 2020-го року Айшат, найбільш наближена до батька з усіх дітей, стала першим заступником міністра культури Чечні, пізніше очолила міністерство, а вже 2023-го стала віцепрем'єром республіки. Паралельно з тим, як стосунки Кадирова з Кремлем погіршилися, Айшат пішла з посади і стала власником найбільшого експортера Чечні, компанії «Чеченські мінеральні води», писало видання «Верстка». До цього компанія також належала родині Кадирова - спершу через фонд ім. Ахмата Кадирова, потім через двох номінальних власників. 

Наприкінці березня імена Айшат Кадирової та молодшої доньки керівника Чечні Табарік приховали з реєстру юросіб.

Розлад із Кремлем торкнувся і найближчого соратника Кадирова, депутата Держдуми Адама Делімханова.

«З початку 2025 року Адам Делімханов категорично відмовляється від участі в будь-яких силових розбірках, яка б сума не стояла на кону. Обраним, які безпосередньо можуть звернутися до Делімханова, він заявляє, що «на самому верху» отримана сувора вказівка, щоб чеченські лідери і силовики не були задіяні в будь-яких подібних історіях і взагалі поменше «світилися»», - писав телеграм-канал про російських силовиків ВЧК-ОДПУ. Джерела «Важных историй» підтверджують цю інформацію. 

Незалежна журналістка, яка працює в північнокавказькому регіоні, на умови анонімності каже, що про конфлікт Кадирова і Делімханова з Кремлем також стало відомо кавказькій правозахисній спільноті.

Представник чеченського руху «Нійсо» Ансар Дішні в бесіді з «Важливими історіями» каже, що «Адаму Делімханову дійсно дали зрозуміти межі його можливостей».

За його словами, Делімханов поки що залишається в «Президент-Готелі» на Великій Якиманці в Москві - це місце слугує штабом для представників Кадирова в столиці. Кремль і ФСБ залишилися незадоволені тим, що Делімханов останнім часом організовував кримінальні схеми, які передбачають рейдерство і вимагання, без узгодження з керівництвом країни, кажуть правозахисники. Про які саме акції команди Делімханова йдеться, Дишні не уточнив.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Світ
18.04.2025
08:54

“Мир, якого прагне Путін, – це мир цвинтаря для українців”. Західні ЗМІ щодо дій і заяв президента Трампа

У шаленому пориві до “миру” Трамп майже вимостив Путіну дорогу до столу переговорів, йдучи на упереджувальні поступки і киваючи на кремлівську пропагандистську брехню. Від прийняття російської тези про те, що вторгнення було відповіддю на прагнення...
Всі статті