Країни Європи готуються до "немислимого", якщо Путін вирішить напасти - NBC News

По всіх країнах Європи присутні ознаки того, що континент готується до "немислимого". Про це пише NBC News, - інформує УНІАН

Зокрема у Литві готуються мінувати мости, які ведуть до РФ. Також у сусідньому Балтійському морі кораблі НАТО полюють на "тіньовий флот" РФ, який звинувачується у перерізанні підводних комунікаційних кабелів. Крім того, в небі над Європою хочуть побудувати велику систему протиракетної оборони, яка буде схожа з ізраїльським "Залізним куполом". 

"Європейські уряди та громадяни занепокоєні тим, що підбадьорений Кремль може розгорнути свою армію після України. Також широко поширена нервозність через те, що новий президент США - ізоляціоніст - припустив, що він може не захистити історичних союзників Америки по НАТО, якщо вони зазнають нападу з боку Росії", - зауважують у матеріалі.

Попри те, що президент США Дональд Трамп нещодавно розкритикував російського диктатора Володимира Путіна, він не показав багато ознак того, що його позиція значно змінилася. Зокрема в інтерв'ю Fox News він наголосив, що президент України Володимир Зеленський "бореться з набагато більшою силою" і що "він не повинен був цього робити, тому що ми могли б укласти угоду".

Водночас він мало що сказав про НАТО та Європу, однак повторив свою вимогу до європейських партнерів платити 5% свого ВВП на оборону, що удвічі більше, ніж рекомендує НАТО. Також він поскаржився на те, що США витратили більше на оборону України, ніж Брюссель. 

"НАТО має платити більше. Це смішно, тому що це впливає на них набагато більше. Між нами океан", - зауважив Трамп.

Своєю чергою європейські посадовці неодноразово говорили, що Путін готується до війни із Заходом. Зокрема для багатьох це вже відбувається, адже чиновники звинувачують Москву в атаках "гібридної війни" - від втручання у вибори до спроб збивати авіалайнери запалювальними бомбами. 

"Європейці ставляться до цього дуже серйозно", - підкреслив генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, колишній командувач армії США в Європі з 2014 до кінця 2017 року.

За його словами, країни Східної Європи, які знаходяться ближче до кордону РФ, "знають, що це по-справжньому, тому що вони там живуть". Проте ті люди, які живуть у Західній Європі або США, тобто далеко від країни-агресора, кажуть: "Та годі, цього не станеться".

"Європа повинна бути готова до найекстремальніших військових непередбачуваних ситуацій. Простіше кажучи, щоб запобігти війні, ми повинні витрачати більше. Якщо ми будемо чекати довше, це буде коштувати нам дорожче", - наголосив представник ЄС в електронному листі для NBC News, коли в нього запитали про те, чи готується континент до найгіршого сценарію війни з Росією. 

У виданні наголосили, що особливо вразливими до можливого конфлікту з РФ є балтійські країни, а саме Литва, Латвія та Естонія.

"Десятиліттями окуповані Радянським Союзом, ці нині вестернізовані країни лише зараз будують "Балтійську лінію оборони" - кордон довжиною в сотні миль, всіяний протитанковими ровами і дотами. Литва вже закупила склади "зубів дракона" - бетонних пірамід, призначених для зупинки танків - і планує замінувати свої мости до російського ексклава Калінінграда", - пише NBC News, посилаючись на заяву міністерства оборони Литви.

Водночас автор книги "Хто захистить Європу? Пробуджена Росія і сплячий континент" Кір Джайлз вважає, що проблема полягає у тому, що "країни, розташовані далі, все ще вдають, що війна - це те, що трапляється з іншими людьми".

"Ба більше, зусилля ще більше ускладнюються політичною ситуацією. Провідним європейським партіям кидають виклик популісти, які часто змішують свою рішучу опозицію до імміграції з м'якшою - а іноді навіть дружньою позицією щодо Росії", - зауважують у виданні.

Тому наразі реальну проблему бачать лише ті, хто вважає, що війна Росії проти Європи вже почалася. 

"Той, хто не турбується, просто не звертає на це уваги", - наголосив Джайлз.

Статті

Донецьк
27.01.2025
13:00

Ціна хліба під обстрілами: виживання фермерського господарства на Донбасі

Наприклад, мені треба взяти кредит, а банки відмовляють, бо моє господарство розташоване у Донецькій області. Так було десять років тому і зараз теж.
Донецьк
26.01.2025
17:46

Як «мер» Макіївки вночі силою думки водогін ремонтує. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу взяли інтерв'ю у так званого «мера» Макіївки Владислава Ключарова. Інтерв'юер розтікався в компліментах, а інтерв'юйований приймав їх за чисту монету і, геть забувши про скромність, нахвалював себе, коханого.
Луганськ
25.01.2025
11:55

«Ольготерапія» від переселенки із Сіверськодонецька: як педагогиня й музикантка Ольга Панаріна допомогла собі й допомагає іншим

За короткий час Ольга Панаріна організувала при хабі заняття з казкотерапії й музикотерапії для дітей, курс «Артджерело» для дорослих, гру «Колесо емоцій» тощо.
Всі статті