Країни ЄС домовилися використовувати 90% доходів від заморожених активів РФ на військові потреби України

Країни Євросоюзу досягли консенсусу - близько 90% доходів, отриманих від заморожених активів РФ, будуть спрямовані на військові потреби України. Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц, - повідомляє "Настоящее время".

"У нас у Європі є консенсус з приводу того, що ми хочемо використати непередбачений прибуток від російських заморожених активів. Це значна сума, що становить кілька мільярдів на рік. Ми також дійшли згоди, яка зараз фіналізується, про те, що ми також хочемо використовувати близько 90% цих коштів для оборонних цілей України", - сказав Шольц.

За його словами, в Євросоюзі також згодні з тим, що ці гроші можуть бути використані для закупівель зброї "не тільки в ЄС, а й по всьому світу".

У повідомленні нагадується, що в березні глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель запропонував спрямувати 90% доходів від російських активів, заморожених у Європі, в керований ЄС фонд, який фінансує військову допомогу Україні.

Як пише Reuters, близько 70% усіх російських активів, сконцентрованих на Заході, зберігаються в центральному депозитарії цінних паперів Euroclear у Бельгії. Йдеться про цінні папери та грошові кошти російського Центробанку на суму, еквівалентну 190 мільярдам євро (204,67 мільярда доларів).

Остаточне рішення про використання прибутку з цих активів має бути ухвалено на саміті G7 в Італії в червні.

США, ЄС та інші країни запровадили санкції та заморозили активи РФ і російських олігархів після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Влітку міністерство фінансів США заявило про блокування активів російських олігархів і Центробанку РФ на суму понад 330 млрд доларів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті