Країни-союзники України почали "тихе обговорення" з Києвом можливих мирних переговорів із Москвою - ЗМІ

Країни-союзники України почали "тихе обговорення" з Києвом можливих мирних переговорів із Москвою, які передбачають деякі територіальні поступки. Про це повідомляє Телеграм-канал "DW Главное" з посиланням на американський телеканал NBC News, який посилається на неназваних високопоставлених американських чиновників.

За їхніми даними, перша така зустріч відбулася ще в жовтні, у ній узяли участь представники близько 50 країн, зокрема й члени контактної групи з оборони України.

Західні союзники стурбовані тим, що деякі з них називають "патовою ситуацією" і "війною за дюйми", оскільки ні Україна, ні РФ наразі не можуть значимо змінити ситуацію на полі бою - при цьому запаси сил РФ, на відміну від України, "здаються нескінченними", зазначає NBC News.

Побоювання викликає і те, що в Україні спостерігаються труднощі з призовом людей на військову службу. Співрозмовники NBC News вважають, що у Києва залишився час лише до кінця року, після чого заклики до переговорів з РФ почнуть звучати більш відкрито.

Про те, що війна в Україні стала позиційною, написав у своїй статті Головком ЗСУ Валерій Залужний.

"Позиційна війна означає, що йдеться великою мірою про виснаження", - пояснює DW німецький експерт з безпеки та оборонної політики Крістіан Меллінг з Німецького товариства зовнішньої політики. За його словами, для РФ такий вид протистояння вигідніший.

Як повідомлялося, Залужний заявив, що змінити ситуацію на фронті можуть інноваційні підходи.

Опитування показує, що більшість росіян хочуть закінчення війни з Україною, але без повернення окупованих територій.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті