Країни G-7 обговорюють фінансування допомоги Україні за рахунок заморожених російських активів

Країни Великої Сімки (G-7) шукають шляхи використання заморожених резервів російського центрального банку на іноземних банківських рахунках вартістю приблизно $300 мільярдів для допомоги Україні, повідомляє The Wall Street Journal.

Після початку повномасштабного вторгнення країни Заходу і Японія вдалися до заморозки російських активів, щоб не дозволити Москві використовувати прибутки від них для фінансування війни.

Тепер партнери з G-7 розглядають можливість конфіскації цих активів на користь України, бо переконані, що Росія має компенсувати економічні втрати України. Але вони мають сумніви щодо правових підстав і економічних і політичних наслідків такого кроку.  

Серед варіантів, які сподіваються презентувати на річницю повномасштабного російського вторгнення, – передача Україні доходів від оподаткування прибутку від російських активів, а також виплата з російських резервів українських боргів перед міжнародними кредиторами у разі, якщо Україна буде неспроможна виплачувати їх сама.

У другому випадку йдеться про кредити на відновлення: партнери бачать додаткову перевагу такого варіанту в тому, що Росія, можливо, втратить зацікавлення у руйнуванні України, якщо їй самій негайно доведеться за нього платити. У WSJ попереджають, що навіть у разі якогось позитивного рішення отримати безпосередню користь від нього Україна зможе мінімум за рік.

Союзники по Сімці ще сперечаються, чи варто фінансувати військову допомогу Україні за рахунок заморожених російських активів, побоюючись, що Москва сприйме це як крупну провокацію. Кремль вже заявляв, що готовий у відповідь забрати активи США і ЄС на території Росії. В ЄС також побоюються, що навіть використання прибутку, який генерують російські активи, може призвести до відмови, наприклад, Китаю і країн Перської затоки від єврових інвестицій як ризикованих. 

Ідею конфіскації активів наразі підтримують тільки США і Великобританія. В країнах ЄС конфіскацію російських активів не обговорюють, до того ж Європейська Комісія обговорює власний план використання прибутків від заморожених активів, який потребуватиме схвалення всіх 27 держав-членів. США і Великобританія припускають, що можуть вдатися до конфіскації окремо від партнерів, якщо тих не вдасться переконати. 

Захід витрачає на підтримку України приблизно $100 мільярдів на рік. Підтримка разом з відбудовою коштуватиме значно більше, і без конфіскації російських активів незрозуміло, звідки партнери братимуть кошти, зазначив у коментарі The Wall Street Journal Тімоті Еш, науковий співробітник в програмі вивчення Росії і Євразії у Chatham House. 

Як повідомлялося, Росія хоче оскаржувати в судах можливу конфіскацію її активів.

Статті

Донбас
17.11.2024
17:19

Якщо перемога в «СВО» буде не такою, як мріялося, треба зробити вигляд, що так і планувалося. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в публікаціях окупованого Донбасу виразно відчувався смуток і розчарування з приводу того, що «маленька переможна війна» Путіна не вийшла. У зневіру впав навіть Телеграм-канал терористичного батальйону «Восток». Філософські роздуми...
Луганськ
16.11.2024
19:22

Як онкохворі з Луганщини лікуються, а обласний онкодиспансер лікує – на третьому році повномасштабної війни

«Але питання в тому, що це дискримінація громадян України, які є переселенцями з 2014 року. Тобто, один із проявів такої дискримінації», - зауважує Марина.
Луганськ
15.11.2024
14:41

Каналізаційні стоки посеред вулиці, але з новим “муралом”: про життя в окупованому Старобільську

...Через недбалість окупаційної влади з початку ремонту цього колектора люди на декількох вулицях живуть без води. А віднедавна ще й у постійному смороді.
Всі статті