Кожен четвертий росіянин не знає або не зміг назвати мети «СВО» - соцопитування

Кожен четвертий опитаний росіянин не зміг або не захотів відповісти на запитання про те, які завдання має містити в собі «СВО». Про це 20 січня пише «Вёрстка», ґрунтуючись на соцопитуванні Інституту соціально-політичних досліджень РАН, проведеного ще у квітні 2024 року.

Зазначається, що 2024 року 15% респондентів сказали, що Росія повинна «звільнити всю Україну». Це майже вдвічі менше, ніж 2022 року, тоді цього хотіли 26% опитаних. Дані за 2023 рік у цьому опитуванні не наводяться.

Порівняно з 2022 роком зросла кількість росіян, які були б задоволені, якби Росія захопила тільки частину України, не зачіпаючи західні області (Львівську, Івано-Франківську та інші). У 2022 році цього хотіли 14% опитаних, у 2024 році - 20%. Крім того, 19% жителів Росії 2024 року вважали, що метою війни має стати «визволення» «ЛНР» і «ДНР», а 20% хотіли б, щоб Росія захопила «всі землі, що раніше входили до складу Малоросії». Один відсоток опитаних висловив «іншу думку» щодо завдань війни, серед варіантів відповідей - «знищити фашизм, нацизм, бандерівщину» і «України, як держави, не повинно існувати», йдеться в дослідженні.

При цьому понад 29% росіян вважають, що війна з Україною ніяк не вплинула на їхнє життя, а в кожного четвертого росіянина на тлі війни погіршилося здоров'я, з'явилися тривога, страх ядерної війни. У кожного десятого на війні опинилися друзі або родичі. У 4,3% на фронті загинули або зазнали каліцтва близькі - цей показник порівняно з 2023 роком зріс майже на один процентний пункт.

Також у 2024 році 12% опитаних зізналися, що їхні поточні витрати зросли на тлі війни - це на три відсоткові пункти більше, ніж було у 2023 році.

 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті