Космічні війська США відпрацювали удар ядерним Minuteman в умовах, коли Білого дому вже не існує

Космічні війська США оголосили про успішний запуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III, яка призначена для доставки ядерних зарядів, - пише Defence.express.

Запуск з бази Ванденберг у Каліфорнії відбувся о 23:01 за місцевим часом та збігся із завершенням голосування на президентських виборах.

Ракета, звісно без ядерного навантаження, подолала близько 6800 км до випробувального полігону протиракетної оборони армії США на Маршаллових островах у Тихому океані. Він є унікальним для США місцем, куди цілять міжконтинентальними балістичними ракетами.

Видання нагадало, що LGM-30 Minuteman III є єдиною міжконтинентальною балістичною ракетою США шахтного базування. Вони відповідають за доставлення на дальність до 14 000 км моноблочних чи роздільних бойових блоків з ядерними зарядами. Але увагу слід звернути на те, що для запуску Minuteman III було вирішено використати систему Airborne Launch Control System - ALCS. Вона також відома під назвою Looking Glass.

"Льотчики 625-ї ескадрильї стратегічних операцій з авіабази Оффутт, штат Небраска, перебували на борту літака ВМС США E-6B Mercury, щоб продемонструвати надійність та ефективність системи ALCS", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що фактично мова йде про повітряний командний пункт з якого передаються команди на запуск Minuteman III, балістичних ракет з підводних човнів та використання повітряних сил для завдання ядерного удару. І це є альтернативним методом передачі кодів запуску. Більше того, у випадку із Minuteman III він використовується "через голову" наземних розрахунків. Це зроблено на той випадок, якщо вони знищені чи не можуть з інших причин здійснити запуск, зокрема і через відмову, або якщо всі підземні кабелі до пускової шахти, за якими передається команда на старт, розірвані.

"Тобто мова йде про ситуацію, коли по США вже завданий ядерний удар, наявна структура управління уражена, при цьому не лише Білого дому не існує разом із Вашингтоном, не відповідає і основний підземний командний центр Стратегічного командування США під авіабазою Оффутт, а також резервні командні пункти", - йдеться у повідомленні.

І саме в цій ситуації команда на ядерний удар буде передана за допомогою ALCS з літака E-6B Mercury. Таких літаків у США 16. Відомо, що для зв'язку вони використовують дуже широкий спектр частот від наддовгих радіохвиль до ультрависокочастотних. Перші необхідні для зв'язку із підводними човнами на глибині, для чого літак розмотує величезну антену довжиною, за різними даними у 4,5 чи 8 км, другі - для зв'язку із пуковими Minuteman III.

Сам літак створений на базі Boeing 707-300, має екіпаж з 22 осіб під керівництвом генерала повітряних сил чи адмірала ВМС. Тривалість польоту цього літака обмежена лише ресурсом безперебійної роботи двигунів, завдяки системі дозаправки у повітрі, та стійкістю екіпажу. За логікою у небі США у будь-який момент часу має знаходитись, як мінімум, один E-6B Mercury. 

Статті

Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Країна
19.12.2024
11:54

Павло Лакійчук: Від того, як відбуватиметься битва за Покровськ, залежить весь перебіг бойових дій на Донецькому напрямку

Останні місяці ситуація на фронті для українських військ стабільно погіршується. На сьогодні ворог сконцентрував увагу на Покровському та Курахівському напрямку та досяг там певних успіхів. Військові говорять, що окупація Курахового – це питання...
Всі статті