Контрнаступ України обіцяє бути складним і ризикованим, точне місце атаки залишається таємницею - Financial Times

Контрнаступ України, який готується, може бути дуже складним з огляду на готовність РФ та відсутність переваги в повітрі. Про це пише Financial Times, - повідомляє УП.

"З одного боку буде близько 35 тисяч українських солдатів, посилених західними бойовими танками. Вони протистоятимуть більш ніж 140 тисячам ворожих солдатів на 950-кілометровій лінії фронту. Розділяти ці два війська буде смертоносна смуга перешкод із мін, земляних споруд і танкових загороджень, встановлених росіянами", - йдеться в матеріалі.

Зазначається, що скоро настане день, коли Україна спробує прорвати російські фронтові укріплення.

"Успіх чи невдача визначать перебіг бойових дій і силу Києва в переговорах із Москвою щодо врегулювання конфлікту", - пишуть аналітики.

Разом з тим, йдеться у статті, бойові дії обіцяють бути важкими.

Зокрема, до труднощів додається відсутність в українців переваги в повітрі. Востаннє західні танки зустрічалися з радянськими Т-72 в Іраку 2003 року, але тоді коаліція на чолі зі США мала переважну перевагу в повітрі.

Українцям, пише видання, також не вистачає вирішального повітряного прикриття, щоб зупинити атаки російських винищувачів, які можуть атакувати західну техніку.

"Класичний підхід у сухопутному наступі полягає в тому, щоб прорватися в тил супротивника, на одній ділянці або декількох, і завдати концентрованого удару по центру тяжіння противника. Успішні приклади без переваги в повітрі рідкісні", - каже Бен Баррі, колишній командир британського бронепіхотного батальйону.

За інформацією Financial Times, точне місце проведення атаки залишається таємницею, яку ретельно охороняють, проте одним зі стратегічно важливих для росії районів є Мелітополь, розташований поблизу Азовського моря.

Але російська армія, усвідомлюючи ризик, уже підготувала в цьому регіоні зубчасті лінії оборони.

Найскладніше - синхронізувати дії різних частин, а армія України, хоч і вміла проводити маневри невеликого масштабу, має обмежений досвід загальновійськових операцій такого масштабу, кажуть аналітики.

Крім того, українські війська, пише FT, втратили значну частину своїх найдосвідченіших солдатів, нібито втративши, за оцінками, до 120 000 осіб.

Як повідомлялося раніше, міністр оборони України Олексій Резніков натякнув, скільки українських військових загинули з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті