Контракти, відпустки та усунення - Зеленський змінив правила служби іноземців у ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський вніс зміни до положення про службу іноземців у лавах ЗСУ. Відповідний указ з’явився на сайті глави держави 1 серпня.

Зміни торкнулися низки пунктів. Насамперед йдеться про процедуру продовження контракту. Відтепер іноземні бійці зможуть продовжувати контракт на службу у Збройних силах України на строк від 1 до 10 років.

Єдиним обмеженням у цьому відношенні є максимально допустимий вік перебування на службі.

Змін зазнав і пункт про відпустки для іноземних воїнів ЗСУ. Тепер їм надаватиметься щорічна відпустка, тривалість якої залежатиме від вислуги років:

  • менше 10 років – відпустка становить 30 календарних днів;
  • від 10 до 15 років – 35 календарних днів;
  • від 15 до 20 років – 40 календарних днів;
  • понад 20 календарних років – 45 календарних днів.

При цьому час, потрібний для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад не враховується.

Зрештою, в указі президента зазначено зміну порядку усунення іноземців з посади. Воно буде здійснюватись згідно з Кримінальним кодексом України на строк не більше двох місяців.

Раніше повідомлялося, що Зеленський нагородив ще 180 воїнів, із них 100 – посмертно.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті