Комітет ПАРЄ готує резолюцію про недопуск спортсменів з росії та Білорусі на Олімпіаду

На пленарній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи відбудуться дебати та розгляд резолюції про недопуск російських і білоруських атлетів на Олімпіаду-2024 в Парижі. Про це повідомила заступниця голови комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики, член української делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук на своїй сторінці у Фейсбуці 18 червня.

"Прибула до Страсбурга на червневу пленарну сесію Парламентської Асамблеї Ради Європи! Попереду важливий для України тиждень. Маємо серйозне завдання – проведення дебатів за терміновою процедурою та ухвалення резолюції щодо неучасті російських та білоруських атлетів на Олімпіаді 2024 в Парижі, яку готує Комітет ПАРЄ з питань культури, освіти, медіа та спорту, який я очолюю", - повідомила Кравчук.

Вона зазначила, що попередній драфт резолюції вже наповнений сильними формулюваннями, а тому вірогідно, що МОК таки отримає рекомендію ПАРЄ щодо недопуску російських та білоруських спортсменів 

Крім того, Кравчук розповіла, що долучеться до дискусій з Генсеком Ради Європи пані Пейчинович-Бурич та Петером Сіярто, міністром закордонних справ та торгівлі Угорщини.

Також, за її словами, на полях ПАРЄ буде проведено side-event, присвячений українським військовополоненим та пошуку шляхів підтримки їх звільнення.

Кравчук також анонсувала, що у межах засідання Комітету з культури, науки, освіти та медіа пройдуть спільні слухання по темі онлайн-освіти, а таклж дебати щодо інтеграції мігрантів та біженців, а також щодо політичних наслідків агресії рф проти України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті