Колишній начальник Генштабу Збройних сил Молдови виявився російським шпигуном

Колишній начальник Генштабу Збройних сил Молдови Ігор Горган виявився російським шпигуном. Про це пише Телеграм-канал «Радио Свобода».

Зазначається, що журналісти видань The Insider і «Маленькая страна» отримали доступ до листування колишнього начальника Генштабу Збройних сил Молдови Ігоря Горгана з його куратором із ГРУ РФ полковником Олексієм Макаровим.

Горган керував Генштабом Молдови двічі: з 2013-го до 2016 року і з 2019-го до 2021 року. Із полковником Макаровим він почав активно спілкуватися вже після свого другого звільнення, у квітні 2022 року. Інформацію він діставав завдяки зв'язкам у Міноборони.

Журналісти з'ясували, що Горган повідомляв своєму куратору з ГРУ РФ про закупівлі міноборони України зброї в Молдові і закликав РФ ввести війська в його країну. Екс-глава Генштабу також регулярно доповідав у РФ про внутрішню політичну обстановку в країні і передавав дані про візити українських чиновників. Наприклад, попереджав про плани Києва придбати шість винищувачів МіГ-29 через підставну фірму з ОАЕ. Також високопоставлений офіцер писав про постачання палива з Молдови в Україну. Спілкування відбувалося через Telegram і очно: у кафе Кишинева або на риболовлі.

З 2023 року Ігор Горган працював на посаді голови служби безпеки молдовського відділення агентства ООН у справах біженців. І був відсторонений від посади після виходу розслідування The Insider і «Маленької країни».

Спецслужби Молдови заявили, що їм було відомо про тісну співпрацю колишнього глави Генштабу з ГРУ РФ.

Як повідомлялося, НАТО офіційно повідомило Німеччину, що російська шпигунська мережа знову почала рухатися.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті