Колишній начальник Генштабу Збройних сил Молдови виявився російським шпигуном

Колишній начальник Генштабу Збройних сил Молдови Ігор Горган виявився російським шпигуном. Про це пише Телеграм-канал «Радио Свобода».

Зазначається, що журналісти видань The Insider і «Маленькая страна» отримали доступ до листування колишнього начальника Генштабу Збройних сил Молдови Ігоря Горгана з його куратором із ГРУ РФ полковником Олексієм Макаровим.

Горган керував Генштабом Молдови двічі: з 2013-го до 2016 року і з 2019-го до 2021 року. Із полковником Макаровим він почав активно спілкуватися вже після свого другого звільнення, у квітні 2022 року. Інформацію він діставав завдяки зв'язкам у Міноборони.

Журналісти з'ясували, що Горган повідомляв своєму куратору з ГРУ РФ про закупівлі міноборони України зброї в Молдові і закликав РФ ввести війська в його країну. Екс-глава Генштабу також регулярно доповідав у РФ про внутрішню політичну обстановку в країні і передавав дані про візити українських чиновників. Наприклад, попереджав про плани Києва придбати шість винищувачів МіГ-29 через підставну фірму з ОАЕ. Також високопоставлений офіцер писав про постачання палива з Молдови в Україну. Спілкування відбувалося через Telegram і очно: у кафе Кишинева або на риболовлі.

З 2023 року Ігор Горган працював на посаді голови служби безпеки молдовського відділення агентства ООН у справах біженців. І був відсторонений від посади після виходу розслідування The Insider і «Маленької країни».

Спецслужби Молдови заявили, що їм було відомо про тісну співпрацю колишнього глави Генштабу з ГРУ РФ.

Як повідомлялося, НАТО офіційно повідомило Німеччину, що російська шпигунська мережа знову почала рухатися.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті