Коаліція морських сил і засобів: Британія та Норвегія офіційно оголосили про підтримку ВМС України

Велика Британія та Норвегія в понеділок, 11 грудня, офіційно оголосили про створення Коаліції морських сил і засобів, яка відповідатиме за посилення військово-морських спроможностей України. Про це повідомили британське та норвезьке Міноборони, -  пише "Європейська правда".

Про створення "морської коаліції" в Лондоні оголосили очільник Міноборони Британії Грант Шаппс та його норвезький візаві Бйорн Аріль Грам. Її погодили під час останнього засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн").

Коаліція морських сил і засобів буде розвивати довгострокову підтримку, яку Британія, Норвегія та інші країни надають Україні, й допоможе Україні трансформувати Військово-морські сили, зробивши їх оперативно суміснішими із силами НАТО й зміцнивши безпеку в Чорному морі.

"Нова "морська коаліція" тісно співпрацюватиме з українськими ВМС і Міністерством оборони з метою розвитку низки спроможностей, зокрема швидкого розвитку морських сил у Чорному морі, подальшій розбудові української морської піхоти і річкових патрульних кораблів для захисту прибережних і внутрішніх водних шляхів", – пояснили в Міноборони Британії.

У межах коаліції Британія та Норвегія вже оголосили про передання Україні двох мінних тральників Королівських ВМС класу Sandown. Крім того, за данними Міноборони України, Київ отримає 20 амфібій Viking та 23 швидкісних човни.

Президент Володимир Зеленський подякував обом країнам за створення коаліції, яка допоможе "зміцнювати український флот, захищати морські транспортні шляхи та забезпечувати свободу судноплавства".

"Спираючись на перемогу України у битві за Чорне море у 2023 році, ми будемо тримати російський терор подалі від регіону та гарантуватимемо, що український експорт продовольства продовжуватиме робити внесок у глобальну продовольчу безпеку", – додав він.

Перед цим Данія передала Військово-морським силам України унікальні дрони – автономні гідрографічні комплекси SeaBat T51, які, зокрема, дозволяють виявляти підводні об’єкти.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті