Кіберполіція викрила киянина, який співпрацював із російськими хакерами

Правоохоронці викрили киянина, який на замовлення російських хакерів маскував вірус-шифрувальник під безпечні файли. Про це повідомляє Національна поліція України.

За даними слідства, 28-річний чоловік спеціалізувався на розробці крипторів – спеціального програмного забезпечення для маскування комп’ютерних вірусів під безпечні файли. Його послугами скористалася одна з російських хакерських груп для маскування вірусу-шифрувальника Conti-malware.

Наприкінці 2021 року російські хакери атакували прихованим програмним забезпеченням комп’ютерні мережі підприємства у Нідерландах та Бельгії. У результаті цих дій вони стали непридатні до використання. Хакери вимагали сплатити викуп за розшифрування комп’ютерів.

Кіберполіцейські встановили причетність чоловіка до російських хакерських угруповань LockBit та Conti. Вони спеціалізуються на блокуванні роботи промислових підприємств з метою отримання викупу.

У межах досудового розслідування правоохоронці провели обшук у Києві та на території Харківської області. Вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони та чорнові записи.Наразі слідство триває, вирішується питання про оголошення фігуранту підозри за ч. 5 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) Кримінального кодексу України.

Стаття передбачає до 15 років позбавлення волі.

Нагадаємо, у Держспецзв'язку повідомляли про атаки російськими хакерами комп'ютерів українських військових

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті