Катували та примушивали рити траншеї: правозахисники дізналися про долю засновника проукраїнського Telegram-каналу з Мелітополя

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) під час розслідування зникнення кількох українських журналістів у Мелітополі, дізналася про Євгена Ільченка, якого російські сили затримали за створення Telegram-каналу, що повідомляв про російську окупацію міста. За інформацією правозахисників, Ільченко пережив тортури і примусову працю, включно з копанням траншей для своїх викрадачів, - повідомило "Громадське радіо".

Як йдеться в повідомленні правозахисників, Ільченко був адвокатом у Мелітополі, доки Росія не здійснила повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Місто захопили незабаром після вторгнення, і в травні 2022 року Ільченко, не повідомивши рідних, запустив Telegram-канал під назвою @Mitopol.

Правозахисники наголосили, що Ільченко пішов на великий особистий ризик, щоб тримати громадськість в курсі, незважаючи на відсутність попереднього журналістського досвіду, демонструючи «справжню відданість» репортажам про повсякденне життя свого міста і його жителів.

Як зазначили «Репортери без кордонів», останнє повідомлення у телеграм-каналі було опубліковане 10 липня 2022 року. Того ж дня додому до Ільченка прийшли четверо російських військових, його квартиру перевернули, викрали коштовності й документи. Ільченка, який вийшов на прогулянку, після повернення заарештували за звинуваченням у «тероризмі».

У повідомленнях, які Ільченко встиг надіслати одному зі своїх родичів і які бачили правозахисники, розповідається про катування його й інших затриманих: їх регулярно били електричним струмом, особливо по статевих органах. Іноді в’язнів вночі гнали в ліс, голих, для імітації страти, а потім повертали до в’язниці.

Як повідомляють «Репортери без кордонів», починаючи з вересня 2022 року, після місяців військових невдач російських сил, Євген Ільченко був залучений до примусової праці. На фото, які чоловік надіслав під час перебування в полоні, видно, що він був змушений протягом кількох місяців допомагати будувати окопи для російських військ і чистити зброю їхніх солдатів. Тоді Ільченка тримали за кілька десятків кілометрів від прифронтового Мелітополя, біля українського села Вербове Запорізької області.

«Полон, тортури, а тоді рабство… Це — перший випадок, зафіксований «Репортерами без кордонів» за майже сорок років захисту журналістики, коли медійник, блогер чи розслідувач опинився в абсолютному рабстві й був примушений до участі у війні проти власної країни. За вибір інформувати громадськість його не лише тримали в полоні два роки, а й примушували до важкої праці. Свавілля переросло у варварство. Євгена Ільченка потрібно негайно звільнити», — заявив очільник відділу розслідувань «Репортерів без кордонів» Арно Фроже.

Євген Ільченко повернувся до в’язниці після кількох місяців копання оборонних рубежів для своїх поневолювачів. За словами одного з джерел RSF, зараз його можуть утримувати в російському Таганрозі в суворих умовах. Колишній ув’язнений у Таганрозі розповів RSF, що прогулянки там дозволені лише раз на два місяці, і що світло завжди горить, щоб катувати в’язнів.

Статті

Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Країна
19.12.2024
11:54

Павло Лакійчук: Від того, як відбуватиметься битва за Покровськ, залежить весь перебіг бойових дій на Донецькому напрямку

Останні місяці ситуація на фронті для українських військ стабільно погіршується. На сьогодні ворог сконцентрував увагу на Покровському та Курахівському напрямку та досяг там певних успіхів. Військові говорять, що окупація Курахового – це питання...
Всі статті