Канада вводить нові санкції проти росії, а для України випускає спеціальну позику

Оттава ухвалила рішення запровадити санкції ще проти 35 фізичних осіб та шести енергетичних компаній росії. Про це заявив у п'ятницю прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, - повідомляє Бі-бі-сі.

До нових санкційних списків, зокрема, потрапили віце-прем'єр росії Олександр Новак, голова Мінпромторгу Денис Мантуров, міністр енергетики Микола Шульгінов, голова ради директорів "Газпрому" Віктор Зубков та заступник голови правління "Газпрому" Віталій Маркелов.

Крім того, під санкції потрапили "Лукойл", страхова компанія "Согаз" та транспортно-логістична група "Трансойл".

За даними канадської влади, загалом з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Оттава ввела санкції проти більш ніж тисячі фізичних та 250 юридичних осіб із росії.

Водночас уряд Канади ухвалив рішення щодо випуску облігацій Ukraine Sovereignty Bonds для фінансової підтримки України. Про це Джастін Трюдо повідомив на XXVII Конгресі українських канадців у Вінніпезі.

"Ми продовжуватимемо робити все можливе, щоб Україна мала ресурси, необхідні для перемоги", – цитує сайт прем'єр-міністра слова міністра фінансів Канади Христі Фріланд.

За словами Трюдо, кошти від продажу облігацій цієї позики, яку планується погасити за п'ять років, допоможуть уряду України продовжувати виплати зарплат, пенсій та допомоги своїм громадянам, а також закупити необхідне паливо на зиму.

Кошти надійдуть в Україну через рахунки МВФ і доповнять уже надану цього року урядом Канади допомогу у розмірі 2 млрд. канадських доларів (близько 1,5 млрд. доларів США).

Як повідомлялося, Канада оголосила про надання Україні нової військової допомоги на 47 мільйонів доларів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті