Кадирівці віджимають із меткомбінату в Маріуполі обладнання, металобрухт, вугілля і гази - WSJ

Люди з оточення глави Чечні Рамзана Кадирова вивозять і розпродають сучасне обладнання, металобрухт, вугілля і промислові гази з Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, - пише американська газета The Wall Street Journal із посиланням на документи, а також заяви влади, менеджерів і бізнесменів, яку цитує "Кавказ.Реалії".

Зокрема, пишуть журналісти, на підприємстві демонтували встановлену незадовго до початку повномасштабної війни виробничу лінію вартістю 220 мільйонів доларів - її відправили в Росію. Крім того, із заводу вивозять сотні тисяч тонн побічних продуктів переробки заліза - український мер Маріуполя стверджує, що металобрухт використовують, зокрема, в російській автомобільній промисловості.

Разом із цим нові власники продають контейнери і вугілля, що залишилися на комбінаті, а також промислові гази, серед покупців яких значиться державна корпорація «Роскосмос».

Зазначається, що комбінат імені Ілліча до війни був одним із найбільших підприємств України. Після захоплення Маріуполя, в якому брали активну участь підрозділи армії РФ із Чечні, підприємство перейшло під контроль кадировців, писали ЗМІ. Спочатку співвласником заводу був Валід Корчагін, племінник чеченського сенатора Сулеймана Геремеєва; потім частку в 50% переоформили на Алаша Дадашова - це керівник московського бійцівського клубу «Ахмат», який, за даними журналістів, пов'язаний із віцепрем'єром уряду Чечні.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті