Кадирівці віджимають із меткомбінату в Маріуполі обладнання, металобрухт, вугілля і гази - WSJ

Люди з оточення глави Чечні Рамзана Кадирова вивозять і розпродають сучасне обладнання, металобрухт, вугілля і промислові гази з Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, - пише американська газета The Wall Street Journal із посиланням на документи, а також заяви влади, менеджерів і бізнесменів, яку цитує "Кавказ.Реалії".

Зокрема, пишуть журналісти, на підприємстві демонтували встановлену незадовго до початку повномасштабної війни виробничу лінію вартістю 220 мільйонів доларів - її відправили в Росію. Крім того, із заводу вивозять сотні тисяч тонн побічних продуктів переробки заліза - український мер Маріуполя стверджує, що металобрухт використовують, зокрема, в російській автомобільній промисловості.

Разом із цим нові власники продають контейнери і вугілля, що залишилися на комбінаті, а також промислові гази, серед покупців яких значиться державна корпорація «Роскосмос».

Зазначається, що комбінат імені Ілліча до війни був одним із найбільших підприємств України. Після захоплення Маріуполя, в якому брали активну участь підрозділи армії РФ із Чечні, підприємство перейшло під контроль кадировців, писали ЗМІ. Спочатку співвласником заводу був Валід Корчагін, племінник чеченського сенатора Сулеймана Геремеєва; потім частку в 50% переоформили на Алаша Дадашова - це керівник московського бійцівського клубу «Ахмат», який, за даними журналістів, пов'язаний із віцепрем'єром уряду Чечні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті