Кадирівці віджимають із меткомбінату в Маріуполі обладнання, металобрухт, вугілля і гази - WSJ

Люди з оточення глави Чечні Рамзана Кадирова вивозять і розпродають сучасне обладнання, металобрухт, вугілля і промислові гази з Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча, - пише американська газета The Wall Street Journal із посиланням на документи, а також заяви влади, менеджерів і бізнесменів, яку цитує "Кавказ.Реалії".

Зокрема, пишуть журналісти, на підприємстві демонтували встановлену незадовго до початку повномасштабної війни виробничу лінію вартістю 220 мільйонів доларів - її відправили в Росію. Крім того, із заводу вивозять сотні тисяч тонн побічних продуктів переробки заліза - український мер Маріуполя стверджує, що металобрухт використовують, зокрема, в російській автомобільній промисловості.

Разом із цим нові власники продають контейнери і вугілля, що залишилися на комбінаті, а також промислові гази, серед покупців яких значиться державна корпорація «Роскосмос».

Зазначається, що комбінат імені Ілліча до війни був одним із найбільших підприємств України. Після захоплення Маріуполя, в якому брали активну участь підрозділи армії РФ із Чечні, підприємство перейшло під контроль кадировців, писали ЗМІ. Спочатку співвласником заводу був Валід Корчагін, племінник чеченського сенатора Сулеймана Геремеєва; потім частку в 50% переоформили на Алаша Дадашова - це керівник московського бійцівського клубу «Ахмат», який, за даними журналістів, пов'язаний із віцепрем'єром уряду Чечні.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті