До нового навчального року готові понад 50% навчальних закладів України - МВС

До початку освітнього процесу в очній формі навчання, за показниками безпеки, готові понад 50% навчальних закладів України з 48% учасників освітнього процесу. Про це під час брифінгу розповіла речниця Міністерства внутрішніх справ Альона Матвєєва, - повідомляється на сайті МВС.

«Наразі проведено огляд понад 23,5 тисячі, а це 93%, об’єктів закладів освіти. Ми починали з трохи більш ніж 10% готовності закладів освіти до навчального року. Сьогодні ми маємо понад 50%, з 48% учасників освітнього процесу. З поміж них майже 10% закладів освіти, це 2 тисячі 389, з такою ж часткою учасників освітнього процесу, організували укриття у власних захисних спорудах. Ще 36% закладів освіти, це 9 477 заклади з 34% учасників освітнього процесу, це майже 2,5 мільйона осіб, організували укриття у власних спорудах подвійного призначення та найпростіших укриттів. Ще 6% закладів освіти, це 1645, з 4% учасників освітнього процесу, майже 270 тисяч осіб, організували укриття в об’єктах фонду захисних споруд інших суб’єктів господарювання», – зазначила речниця МВС України.

За їх словами, без урахування регіонів, де ведуться активні бойові дії, та тимчасово окупованих територій, на сьогодні найгірше забезпечено укриттями заклади освіти у Миколаївській області. Там забезпечено укриттями 17% закладів освіти з 19% учасників освітнього процесу, у Дніпропетровській області – 31% закладів освіти з 30% учасників освітнього процесу, у Волинській області – 37% закладів освіти з 44% учасниками освітнього процесу, у Сумській області – 38% закладів освіти з 31% учасників освітнього процесу.

«Найкращі показники у Чернівецькій області. Там укриттями забезпечено 82% закладів освіти із 80% учасників освітнього процесу. В Закарпатській області забезпечено укриття у 82% закладів освіти з 67% учасниками освітнього процесу. У Львівській області забезпечено укриттями у 81% закладів освіти. У Києві забезпечено укриття 71% закладів освіти, робота щодо забезпечення безпеки освітнього процесу триває», – додала Альона Матвєєва.

Також у ході реалізації проєкту Департамент комунікації МВС розробив «Абетку з безпеки» для школяра середньої школи, аби кожна дитина змогла знайти для себе відповіді на питання, як себе поводити у різноманітних небезпечних ситуаціях.

«Департамент комунікації МВС зібрав ключові рекомендації від рятувальників і поліцейських, медиків та педагогів, психологів та юристів. Ця абетка дає базові рекомендації щодо поведінки в екстраординарних ситуаціях, пов’язаних із воєнним станом – від реагування на сигнал «Повітряна тривога» до базових дій у разі хімічної чи радіоактивної небезпеки, а також охоплює питання булінгу та правил дорожнього руху. Він доступний на офіційному сайті МВС України», – резюмувала Альона Матвєєва.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті