Ізраїльскі депутати хочуть передати Україні захоплену в ХАМАСу та "Хезболли" російську зброю

До парламенту Ізраїлю Кнесету подали законопроєкт, який дозволяє передавати українській армії зброю, захоплену під час ізраїльських операцій проти бойовиків палестинського угруповання ХАМАС і ліванської «Хезболли». Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на Times of Israel.

Видання наводить слова посла України в Ізраїлі Євгена Корнійчука, який привітав таку ініціативу, зазначивши, що Україна та Ізраїль борються з «тими самими ворогами».

За його словами, росія «заохочує» Іран, «Хезболлу» і ХАМАС убивати ізраїльських громадян і солдатів за допомогою своєї зброї.

«Що ще має статися, щоб держава Ізраїль прокинулася й усвідомила, що росія діє агресивно проти Ізраїлю за лаштунками, через партнерів по осі зла, і що Україна та Ізраїль борються з одними й тими самими ворогами», — сказав Корнійчук і висловив сподівання, що парламент Ізраїлю ухвалить закон.

Як повідомляє ізраїльська інформаційна агенція TPS, ініціаторами законопроєкту, який може дозволити передавати російську зброю Україні, стали заступниця міністра закордонних справ Ізраїлю Шаррен Хаскель та член Кнесету Дан Ілуз.

Водночас Times of Israel стверджує, що уряд країни відмовлявся постачати зброю в Україну протягом всієї її війни проти росії. Тому, мовляв, немає жодних ознак того, що ця політика зміниться.

Нещодавно Армія оборони Ізраїлю заявила, що виявила на півдні Лівану підземну інфраструктуру «Хезболли», де зберігали зброю: багатоствольні пускові установки, міномети, ракети й військову техніку.

Як повідомлялося, в Україні запустять ізраїльську систему раннього оповіщення про повітряні загрози. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті