ISW: путін створює умови для продовження прихованої мобілізації

Російський диктатор путін, ймовірно, створює умови для продовження прихованої мобілізації, оскільки часткова мобілізація не допомогла досягти мети в Україні. Про це йдеться в черговому зведенні американського Інституту вивчення війни ISW, - повідомляє Бі-бі-сі.

На думку ISW, прихована мобілізація буде продовжена, оскільки путін, з одного боку, заявляє, що кількість мобілізованих у РФ склала 318 тисяч осіб - нібито за рахунок добровольців, а з іншого боку - у цей же день підписує закон, який дозволяє мобілізовувати громадян з незнятою чи непогашеною судимістю за тяжкі злочини.

Російська влада також сподівається, що простимулювати добровольців може і підписаний путіним указ, згідно з яким мобілізовані та найняті за контрактом військовослужбовці отримають одноразові виплати у розмірі 195 тисяч рублів. Однак подібні виплати чинять тиск на російську економіку і можуть викликати соціальну напруженість, якщо кремль не виконає своїх фінансових зобов'язань перед учасниками "спеціальної військової операції", - йдеться у зведенні ISW.

Поки російські губернатори вже випускають заяви, в яких намагаються виправдати затримки з виплатою компенсацій мобілізованим та їхнім родинам, самих мобілізованих вже намагаються використати у наступальних операціях Донецького напрямку. Військові експерти посилаються на головкому ЗСУ Валерія Залужного, за словами якого російська армія втричі збільшила інтенсивність бойових дій на окремих ділянках фронту. Український Генштаб повідомив, що ці наступальні операції йдуть у напрямку Бахмута, Авдіївки та західної частини Донецької області.

При цьому у зведенні йдеться, що погана підготовка, логістика та командування можуть перешкодити російським військовим досягти значних успіхів, які б суттєво вплинули на перебіг війни.

Інша проблема росії – залежність від іранських безпілотників. Експерти ISW зазначають, що це дозволяє Ірану більш впливати на російських чиновників для підтримки своєї ядерної програми.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті