ISW: путін готується не до ядерного удару, а до тривалої конвенційної війни

Російський диктатор путін готується не до ядерного удару, а до тривалої конвенційної війни в Україні. Про це заявляє американський Інститут вивчення війни (ISW) у черговому зведенні-аналізі, - повідомляє Бі-бі-сі.

ISW зазначає, що судячи з деяких обставин, путін готується до довгої кампанії в Україні звичайними засобами, утримання нинішніх окупованих територій та спроб завоювати нові, а не різкої ескалації, наприклад, у формі застосування ядерної зброї або, навпаки, до перемир'я.

На думку аналітиків ISW, на це вказує, зокрема, проведена путіним "часткова мобілізація".

"Він заплатив за цю мобілізацію дуже високу внутрішньополітичну ціну у вигляді втечі сотень тисяч росіян в інші країни, безпрецедентних протестів і так само безпрецедентної критики дій російської військової та російської влади. Платити цю ціну мало сенс, якщо Путін має намір продовжувати війну і розуміє, що в Україну потрібно негайно відправити підкріплення, щоб утримати позиції до того, як настане новий заклик і розгорне ситуацію на його користь", - пишуть автори зведення ISW.

На їхню думку, путін розраховує, що нині мобілізовані резервісти утримають позиції в Україні до закінчення весняного бездоріжжя, а на той час пройдуть початкову підготовку довжиною в чотири-шість місяців строковики призову, що починається зараз, і їх можна буде відправити на війну, в нові наступи.

Водночас, як вважає ISW, путіну мріється, що холодна зима і дефіцит палива змусять якісь із європейських країн скоротити допомогу Україні та стати поступливішими у відносинах із росією.

ISW підкреслює, що мова йде про передбачуваний хід думок російського вождя, а не про те, як насправді можуть вплинути мобілізовані та строковики на хід війни. Американські аналітики нагадують, що близько третини резервістів (за словами самого путіна) вже прибули до України, але суттєвих змін це не дало. Прибуття швидко підготовлених строковиків теж навряд чи призведе до перелому.

"Але Путін, схоже, не хоче визнавати цих фактів і, навпаки, сподівається, що зібрані такою несподіваною ціною резерви по-справжньому змінять ситуацію", - пише Інститут вивчення війни.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті