Іран відправив Росії сотні балістичних ракет - джерела Reuters

Іран надав Росії велику кількість потужних балістичних ракет класу "земля-земля", - поглиблюючи військову співпрацю між двома країнами, що перебувають під санкціями США. Про це пише повідомили Reuters шість джерел.

За словами трьох іранських джерел, Іран надав близько 400 ракет, серед яких багато з сімейства балістичних ракет малої дальності "Фатех-110", таких як "Золфагар".

За словами експертів, ця ракета, що пересувається по дорогах, здатна вражати цілі на відстані від 300 до 700 км (186 і 435 миль).

"Міністерство оборони Ірану і Корпус вартових ісламської революції - елітні сили, які здійснюють нагляд за іранською програмою балістичних ракет - відмовилися від коментарів. Міністерство оборони Росії не відразу відповіло на прохання про коментар. За словами одного з іранських джерел, поставки розпочалися на початку січня після того, як наприкінці минулого року в Тегерані і Москві відбулися зустрічі між іранськими і російськими військовими і представниками служб безпеки, на яких було укладено відповідну угоду", - пише видання.

Іранський військовий чиновник, який, як і інші джерела, попросив не називати його ім'я через чутливість інформації, сказав, що відбулося щонайменше чотири поставки ракет, і найближчими тижнями їх буде ще більше.

Він відмовився надати подальші подробиці.Інший високопоставлений іранський чиновник сказав, що деякі ракети були відправлені до Росії кораблями через Каспійське море, а інші були перевезені літаком. "Буде більше поставок", - сказав другий іранський чиновник.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті