Іран не став визнавати Крим та інші «спірні території» російськими в угоді про стратегічне партнерство - ЗМІ

Російський диктатор Путін і президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня підпишуть у Москві Договір про всеосяжне партнерство, який регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Документ не передбачає визнання анексованого РФ Криму, а також інших «спірних територій». Про це 14 січня пише The Moscow Times, цитуючи Middle East Eye з посиланням на свого кореспондента в Тегерані та обізнані джерела.

При цьому одним із ключових положень договору є пункт про територіальну цілісність, що є особливо важливим для Ірану в контексті його суперечки з Об'єднаними Арабськими Еміратами щодо трьох островів у Перській затоці, які перебувають під контролем Тегерана з 1971 року.

Угода охоплює 47 статей, що охоплюють різноманітні сфери співробітництва: технології та кібербезпека; мирна ядерна енергетика; боротьба з тероризмом і організованою злочинністю; екологічні питання; боротьба з відмиванням грошей. Документ також зачіпає оборонні питання, включно з навчанням військових фахівців і реалізацією спільних ініціатив.

Однак конкретні деталі таких проектів потребуватимуть подальшого узгодження, зазначило джерело видання в іранському уряді.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті