Іран і Китай нанесли Кремлю "нафтовий" удар у спину

Китай різко нарощує закупівлю нафти в Ірані за ціною меншою, ніж пропонує росія. Про це з посиланням на дані аналітичного центру Kpler повідомляє Bloomberg 16 серпня.

"У серпні КНР імпортує з Ірану 1,5 млн барелів на добу – рекордний обсяг як мінімум за останні 10 років, – сказано в повідомленні. – Порівняно з січнем–липнем, коли Китай купував у середньому 917 тисяч барелів на добу, попит на іранську нафту зріс більш ніж у півтора рази". 

Як повідомили трейдери, які працюють в регіоні, причина полягає насамперед у ціні. Іранська нафта, за їхніми словами, пропонується зі знижкою $10 за барель до Brent і коштує значно дешевше за російську. 

 У серпні вартість Urals у західних портах РФ піднялася до $70. І хоча це на $15 нижче за поточні котирування Brent, реальна знижка значно менша, оскільки в кінцеву вартість нафти для покупця закладено витрати на транспортування та страхування.

Зазначається, що нові ціни на нафту з росії дедалі менше подобаються її ключовим покупцям, включаючи не лише Китай, а й Індію. Від середини травня нафтовий експорт з РФ до Азії скоротився на 25%, а його обсяги - 2,6 млн барелів на добу станом на кінець липня – стали найнижчими від початку січня 2023 року.

Раніше повідомлялось, що міністр оборони Китаю відвідає Росію та Білорусь на запрошення Шойгу та Хреніна.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті