Хорватія відправить в Україну 14 транспортних гелікоптерів

Хорватія завершує підготовку гелікоптерів Ми-8 для передачі Україні. Про це повідомила хорватська газета Jutarnji list, - пише Мілітарний.

"Хорватія у березні має розпочати операцію з відправлення в Україну 14 транспортних гелікоптерів", - йдеться у повідомленні.

Дванадцять гелікоптерів Ми-8МТВ-1 і два Ми-8Т було виведено зі складу Збройних сил Хорватії.

За наявною інформацією, кілька гелікоптерів наразі знаходяться на території авіаційно-технічного центру у Великій Гориці, де його співробітники займаються всією необхідною технічною підготовкою.

Частина гелікоптерів знаходяться у військовій частині аеропорту Плесо і в Лучках.

«Передбачається, що гелікоптери будуть готові до транспортування приблизно за десять днів», – йдеться у повідомлені.

Всі 14 гелікоптерів мають прибути до Польщі, звідки їх переправлять до України. За інформацією газети, сім гелікоптерів буде частково розібрано і перевезено наземним шляхом, а решта сім полетить до Польщі.

«Уряд Хорватії класифікував всю інформацію про військову допомогу Україні як конфіденційну, і отримати офіційне підтвердження цієї інформації неможливо», – зазначили у газеті.

Передача 14 транспортних гелікоптерів була підтверджена прем’єр-міністром Пленковичем у листопаді минулого року, але без будь-яких подробиць.

З іншого боку, два місяці тому президент Міланович був незадоволений тим, що уряд організує безоплатну передачу гелікоптерів і сказав, що міністерство оборони не пояснило йому, як ці гелікоптери будуть замінені.

Натомість два дні тому, коли його запитали, коли гелікоптери прибудуть до України, він доволі безкорисливо відповів: «Гадки не маю». У вересні минулого року директор Управління оборонної політики Міноборони Хорватії, заявила, що країна чотири рази надсилала засекречену військову допомогу Україні. Ще раніше міністр оборони Хорватії після одного із засідань Уряду повідомив, що країна направляє в Україну автомати та кулемети з боєприпасами до них.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті