Хід у відповідь. США перестають обмінюватися з росією даними про ядерні сили

Білий дім 28 березня заявив, що США перестають обмінюватися з росією даними про ядерні сили, як це регулярно відбувалося протягом кількох років на підставі договору СНО-3. Про це повідомляє "Голос Америки".

За словами представника Ради національної безпеки, цей захід – відповідь США на рішення Москви призупинити участь у договорі. Він також сказав, що «відповідно до міжнародного права, США мають право реагувати на порушення росією договору СНО-3 і приймають пропорційні та оборотні контрзаходи, щоб спонукати росію повернутися до виконання своїх зобов'язань».

«Оскільки заявлене Росією призупинення дії нового договору СНО є юридично недійсним, США згідно із законом дозволено не оновлювати наші дані раз на два роки, у відповідь на порушення з боку Росії», - додав представник Білого дому.

У повідомленні нагадується, що 21 лютого 2023 року путін заявив, що росія припиняє свою участь у договорі СНО-3, який обмежує розгорнуті стратегічні ядерні арсенали обох сторін. При цьому путін стверджував, що росія не виходить із договору повністю.

Підписаний у лютому 2011 року, продовжений на початку 2021 року і який закінчується в 2026 році, договір СНО-3 обмежує кількість стратегічних ядерних боєголовок, які можуть розгорнути обидві країни, та встановлює механізми перевірки за дотриманням договору. У рамках цього договору США та РФ обмінюються даними про стан своїх ядерних стратегічних сил.

Згідно з останнім обміном даними від 1 вересня 2020 року, РФ заявила про 1447 розгорнутих стратегічних боєголовок.

І США, і РФ виконали центральні обмеження щодо стратегічних ядерних озброєнь, встановлені договором СНО-3, до 5 лютого 2018 року, і з того часу їх ядерні запаси залишаються на встановленому рівні або нижче.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті