Хід у відповідь. США перестають обмінюватися з росією даними про ядерні сили

Білий дім 28 березня заявив, що США перестають обмінюватися з росією даними про ядерні сили, як це регулярно відбувалося протягом кількох років на підставі договору СНО-3. Про це повідомляє "Голос Америки".

За словами представника Ради національної безпеки, цей захід – відповідь США на рішення Москви призупинити участь у договорі. Він також сказав, що «відповідно до міжнародного права, США мають право реагувати на порушення росією договору СНО-3 і приймають пропорційні та оборотні контрзаходи, щоб спонукати росію повернутися до виконання своїх зобов'язань».

«Оскільки заявлене Росією призупинення дії нового договору СНО є юридично недійсним, США згідно із законом дозволено не оновлювати наші дані раз на два роки, у відповідь на порушення з боку Росії», - додав представник Білого дому.

У повідомленні нагадується, що 21 лютого 2023 року путін заявив, що росія припиняє свою участь у договорі СНО-3, який обмежує розгорнуті стратегічні ядерні арсенали обох сторін. При цьому путін стверджував, що росія не виходить із договору повністю.

Підписаний у лютому 2011 року, продовжений на початку 2021 року і який закінчується в 2026 році, договір СНО-3 обмежує кількість стратегічних ядерних боєголовок, які можуть розгорнути обидві країни, та встановлює механізми перевірки за дотриманням договору. У рамках цього договору США та РФ обмінюються даними про стан своїх ядерних стратегічних сил.

Згідно з останнім обміном даними від 1 вересня 2020 року, РФ заявила про 1447 розгорнутих стратегічних боєголовок.

І США, і РФ виконали центральні обмеження щодо стратегічних ядерних озброєнь, встановлені договором СНО-3, до 5 лютого 2018 року, і з того часу їх ядерні запаси залишаються на встановленому рівні або нижче.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті