Грузія вимагає від України видати соратників Саакашвілі

Уряд Грузії вимагає від української влади видати Тбілісі урядовців часів правління президента Міхеіла Саакашвілі. Про це повідомляє Грузия Online з посиланням на уряд країни.

"В українській владі високі посади, як і раніше, обіймають люди, які перебувають у розшуку або засуджені за різні злочини. З цієї точки зору особливе занепокоєння викликає перебування Зураба Адеїшвілі на посаді радника генерального прокурора України, а також перебування на посаді заступника голови Служби контррозвідки України Георгія Лорткіпанідзе. Нагадаємо, що вказані особи очолювали авторитарний режим попередньої влади Грузії. Висловлюємо надію, що українська влада перегляне рішення, які брутально суперечать духу дружби між Грузією та Україною, грузинським та українським народами. Насамперед українській владі важливо і необхідно передати Грузії злочинців, які зараз обіймають високі посади в українській владі", — йдеться у заяві уряду Грузії.

Зазначається, що уряд Грузії хоче висловити глибоке занепокоєння на тлі візиту Адеїшвілі у складі офіційної делегації України до ЄС та ФРН.

Водночас у грузинському уряді нагадують, що протягом останніх двох років Грузія непохитно заявляла про свою солідарність з Україною та українським народом і засуджувала військову агресію росії проти країни.

У заяві наголошується, що Грузія офіційно приєдналася до понад 600 рішень на міжнародних платформах, які передбачали підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та засудження військової агресії росії.

Крім того, вказується, що Грузія надає гуманітарну допомогу дружньому українському народові.

Нагадаємо, Зураб Адеїшвілі працював міністром юстиції Грузії (2008–2012), а Георгій Лорткіпанідзе обіймав посаду заступника міністра внутрішніх справ Грузії за часи правління президента Міхеіла Саакашвілі.

Також нагадаємо, що третій президент Грузії Міхеїл Саакашвілі перебуває в ув'язненні з 1 жовтня 2021 року, а в травні 2022 року його перевели з в'язниці до лікарні в Тбілісі.

Як повідомлялося, Верховна Рада закликала главу Грузії помилувати Міхеїла Саакашвілі. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
01.04.2025
10:09

К.Матвієнко про погрози Трампа і готовність РФ до миру: Це чистої води садизм

Ми є свідками агонії Росії. Коли росіяни йдуть на такі речі, це означає, що в них немає бачення на найближчий історичний період і тому вони просто мстяться та намагаються максимально нагадити Україні, поки вони не відійшли у небуття.
Донецьк Світ
30.03.2025
19:12

У Підмосков'ї заговорили «західно-українською» мовою і «побудували» Львів. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін долучився до зйомок пропагандистського серіалу про шахтарів Донбасу. Він особисто побував на підмосковному знімальному майданчику проєкту з робочою назвою «Порода», де ознайомився з декораціями умовної...
Країна
27.03.2025
14:20

Допомога на проживання ВПО у 2025 році: позитивні зміни

З 1 березня внутрішньо переміщеним особам, які на той момент отримували допомогу, автоматично продовжили виплати ще на один шестимісячний період. 
Всі статті