Громадяни України все частіше розлучаються в онлайн-режимі

Українці все частіше розлучаються в режимі онлайн. Про це повідомив моніторинговий сервіс "Опендатабот" 15 вересня.

"Кількість розірвань шлюбів в режимі онлайн зростає рік до року. За останні чотири роки в українських судах відбулося 1414 онлайн-засідань щодо розірвання шлюбу, та їх кількість зростає рік до року. Скористатися правом на припинення офіційних сімейних відносин саме у такому форматі можуть, зокрема, подружні пари, які проживають за кордоном", – сказано в повідомленні.

Зазначається, що лише у поточному році станом на початок вересня було проведено 520 засідань щодо розірвання шлюбу в режимі відеоконференції. Це вже більше, аніж за весь 2021 або ж 2022 рік — тоді відбулося відповідно 279 та 434 судових засідань. З року в рік подружні пари все частіше припиняють свої офіційні відносини саме таким чином.

Ця тенденція була виявлена "Опендатаботом" під час аналізу категорій справ щодо розірвання шлюбу за допомогою пошуковика по судовому реєстру "Бабуся".

Уточнюється, що в Україні розривати шлюби можна і без звернення до суду – коли подружжя не має дітей і претензій один до одного в питанні поділу майна. У таких випадках шлюби припиняються державними органами реєстрації актів цивільного стану. У такому форматі за шість місяців поточного року завершили свій шлюб понад 10 тисяч пар.

"Наразі все частіше трапляються випадки, коли чоловік та дружина не можуть подати спільне звернення до РАЦСу – наприклад, коли один із них знаходиться за кордоном. Саме за таких умов громадяни можуть взяти участь у судових засіданнях онлайн – в режимі відеоконференції. І реалізувати це право можливо декількома шляхами", – йдеться в повідомленні.

Так, подружжя має подати до суду заяву щодо розірвання шлюбу в паперовому вигляді. Суди для цього обираються невипадковим чином — це повинен бути або суд тієї області, де було укладено шлюб, або того регіону, де зареєстрований хоча б один із подружжя. Після того, коли суд відкриє провадження по такій справі, подружжя має право подати клопотання про участь у засіданні в режимі відеоконференції.

При цьому, щоб взяти участь в судовому засіданні в онлайн-форматі, потрібно пройти реєстрацію в Електронному суді за допомогою електронного цифрового підпису (КЕП). Вказану систему також можна використовувати, щоб подавати до суду документи в електронному вигляді.

Другий шлях є більш простим – подружжя може звернутись до адвоката, який спеціалізується на сімейних спорах і надасть всі необхідні консультації. Укласти з ним договір про надання правової допомоги також можна за допомогою КЕП.

Раніше повідомлялось, що українці все менше вступають у шлюби і все частіше розлучаються у 2023 році. За винятком однієї області.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті