Голова "Укренерго": "Ми не обіцяємо легкої зими, але точно впевнені, що українська енергосистема вистоїть"

НЕК "Укренерго" не обіцяє легкої зими, але точно впевнена, що українська енергосистема вистоїть. Про це заявив голова правління НЕК Володимир Кудрицький, - повідомляє Телеграм-канал компанії.

У компанії підкреслюють: підготовка до опалювального сезону триває і не зупиняється ні на мить. Наразі вже виконано від 60% до 80%, в залежності від типу енергооб'єктів, плану відновлення енергосистеми та її підготовки до опалювального сезону. Особлива увага – захисту обладнання та координації дій влади, енергетиків та споживачів під час надзвичайних ситуацій, викликаних можливими обстрілами. 

"Ми не обіцяємо легкої зими, але точно впевнені, що українська енергосистема вистоїть. Ми  будемо мати більш щільну систему ППО, ніж станом на жовтень-вересень минулого року – це плюс. Ми маємо унікальний досвід боротьби з масованими ракетними й дроновими атаками, маємо досвід балансування системи в таких екстремальних умовах. Це другий плюс", - сказав Кудрицький.

"Звичайно, що ми будемо починати наступний опалювальний сезон маючи менший запас міцності в енергосистемі, ніж минулого року. Відновити на 100% всі ці пошкоджені об’єкти за декілька місяців неможливо. Але точно можу сказати, що ми увійдемо в опалювальний сезон максимально готовими", - підкреслив голова "Укренерго".

Він розповів, що минулого року "Укренерго" залучило близько 1 млрд доларів грантових та кредитних коштів на відновлення української енергосистеми. Ці гроші були витрачені не тільки на відновлення мереж, але і на погашення боргів "Укренерго" перед іншими учасниками ринку, зокрема електростанціями, які використали їх, щоб відремонтувати свої енергоблоки. 

"По суті була створена неформальна коаліція держав, які допомагали українській енергосистемі відновлюватися та вистояти під цими атаками. Західна допомога є критично важливою для того, щоб система відновлювалася у високому темпі, і щоб цей процес продовжувався", - наголосив Кудрицький.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті