Голова Радбезу ООН анонсував кілька засідань у січні щодо війни росії проти України

Протягом січня Рада Безпеки ООН проведе кілька засідань з питань російської війни проти України, оскільки Москва посилює обстріли українських міст. Про це в середу заявив журналістам постпред Франції, яка головує в січні в Радбезі ООН, Ніколя де Рів’єр, - пише Укрінформ.

«Як голова Ради Безпеки можу сказати: дуже ймовірно, що в нас будуть засідання стосовно України протягом січня», – сказав він, зазначивши, що перше засідання може відбутися вже наступного тижня, якщо це питання буде погоджено з іншими членами РБ.

«Ситуація в Україні залишається надзвичайно важкою. Не думаю, що вона покращується. Я думаю, що вона погіршується… За останні дні зросла кількість воєнних дій, бомбардувань з використанням ракет і безпілотників з боку Росії на території України», - наголосив він.

Очевидно, що Росія націлена на цивільну інфраструктуру в Україні – на електростанції, енергетичні об'єкти, а також на школи, лікарні тощо, сказав дипломат.

«Отже, (в росії - ред.) наявний чіткий порядок денний, спрямований на те, щоб залякати населення», – зауважив він, наголосивши, що «все це повністю суперечить» міжнародному гуманітарному праву та Женевським конвенціям.

«Я вважаю, що вся ця війна в Україні є просто кричущим порушенням Статуту ООН» – додав він.

За словами Рів’єра, він не бачить жодної надії на початок переговорів в короткостроковій перспективі.

Серед пріоритетів роботи Радбезу в січні, голова РБ назвав «покращення ситуації на Близькому Сході, в Україні, в Судані, у регіоні Сахелю, на Африканському Розі», а також у Гаїті.

Як повідомлялося, у січні в Радбезі ООН головує Франція. З початку року РБ оновився на третину. Непостійними членами стали Алжир, Гаяна, Словенія, Сьєрра-Леоне та Південна Корея. Завершили дворічне членство в РБ Албанія, Бразилія, Габон, Гана й ОАЕ.

Статті

Країна
08.11.2024
09:00

Біженці з України: чому їм більше не раді в ЄС

Зміна європейської громадської думки щодо прийому українців, які тікають від війни, співпала зі скороченням для них гуманітарної допомоги, яку виділяють уряди країн ЄС. У такий спосіб європолітики відреагували на "соціальний запит" своїх виборців.
Країна
07.11.2024
10:54

Хочеться, щоб тепло було не тільки на душі. Як Дніпропетровщина розпочала опалювальний сезон

Критично важливі об’єкти продовжують забезпечувати генераторами – закривати цю потребу допомагають міжнародні партнери. На підприємствах тепло- та водопостачання створили запас палива.
Світ
06.11.2024
09:17

«Схема мирного врегулювання буде такою …». Російські ЗМІ про Україну

Завдання Россі, яка вже частково стала на військові рейки, - для початку звільнити лівобережну Україну, після втрати якої Київ не зможе чинити опір довго. Щодо самого Києва, то його явно не можна штурмувати в лоб: тільки блокада
Всі статті