Голова МВС Клименко обговорив із представником Єврокомісії розмінування в Україні

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко під час зустрічі з керівником Служби зовнішньополітичних інструментів Єврокомісії Петером Вагнером обговорив питання розмінування в Україні. Про це повідомляє прес-служба МВС.

"Те, що європейська делегація вкотре прийшла до нас, свідчить про великий рівень довіри до Міністерства внутрішніх справ України. Я хотів би подякувати Європейському Союзу за всю допомогу, надану нашій країні за ці 19 місяців повномасштабного вторгнення", - сказав Клименко під час зустрічі. .

Повідомляється, що 4 жовтня до МВС прибула делегація Служби зовнішньополітичних інструментів на чолі з директором Петером Вагнером для обговорення питання розмінування та подальшої підтримки України. Також у засіданні взяв участь голова Консультативної місії ЄС щодо реформування сектору громадянської безпеки України Рольф Холмбо.

Клименко подякував Європейському Союзу за допомогу, надану Україні за 19 місяців повномасштабного вторгнення (РФ – ІФ-У).

"Ця підтримка надає нам силу і сили протистояти сильному ворогові та оперативно вирішувати ті проблеми, які виникли у нас через війну. Ми постійно звіряємо наші годинники зі співпраці для максимального результату", - зазначив він.

У свою чергу Вагнер зазначив, що Україна й надалі отримуватиме необхідну допомогу, у тому числі й у питанні розмінування.

За словами глави українського МВС, щільність замінування російськими окупантами українських регіонів відрізняється і залежить від періоду окупації населених пунктів, оскільки чим довше там були російські війська, тим складніше їх розмінувати.

За його словами, територія Харківщини, зокрема, в Ізюмі, потребує ґрунтовної роботи з розмінування.

"Російська армія боялася настання ЗСУ, тому мінування було хаотичним і не системним. В Ізюмі ми зіткнулися з великою кількістю боєприпасів. Поки що територія навколо Ізюму замінована. І досі ворог продовжує атакувати Ізюмський район, а це у свою чергу не дозволяє підрозділам ДСНС виконувати функції з розмінування у повному обсязі", - наголосив Клименко.

Він розповів, що основним органом протимінної діяльності є Міноборони, яке здійснює бойове розмінування безпосередньо у районі бойових дій. А після війни цим займеться МВС.

"Наші міжнародні партнери чудово розуміють, що без інновацій та співпраці ми ще довго розмінуватимемо наші території. Для цього ми маємо розробити план на 5-10 років розмінування, щоб розуміти кількість потрібної техніки та фахівців. Найбільша проблема – це очищення полів та водних акваторій ", - Заявив Клименко.

Вагнер, у свою чергу, зазначив, що ЄС разом із партнерами працюють над стратегією, щоб ще ефективніше допомагати Україні у питанні розмінування.

"Ми додали до списку нашої діяльності закупівлю та постачання необхідного обладнання для України. І ми прагнемо здійснювати це у чіткій відповідності до ваших потреб з розмінування. Тому наші колеги постійно повинні знаходитися в контакті, щоб оперативно знати про потреби України. Ми чудово розуміємо, наскільки ці рішення складні, тому що ми хочемо надати вам якісніше обладнання. Для цього ми докладаємо максимальних зусиль", - сказав Вагнер.

Як повідомлялося, Україна до кінця року отримає від партнерів 30 машин для розмінування. 

Нагадаємо, Швейцарія для розмінування в Україні надасть 100 мільйонів франків. 

Статті

Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Всі статті