Глава Китаю виклав "чотири принципи" врегулювання конфлікту в Україні

Під час зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцем у Пекіні голова КНР Сі Цзіньпін виклав чотири принципи врегулювання конфлікту в Україні. Про це 16 квітня повідомляє Бі-бі-сі.

Державні китайські ЗМІ назвали це "чотирма принципами для запобігання виходу кризи в Україні з-під контролю та відновлення миру".

За словами Сі, країни повинні зосередитися на "підтримці миру і стабільності та утримуватися від пошуку корисливих цілей", а також "охолодити ситуацію і не підливати масла у вогонь".

"Ми повинні створити умови для відновлення миру й утримуватися від подальшого посилення напруженості", - сказав Сі, зазначивши при цьому, що потрібно при цьому "зменшити негативний вплив на світову економіку".

У повідомленні наголошується, що зазначені "чотири принципи" перегукуються з торішнім документом Пекіна, в якому містився заклик до "політичного врегулювання" конфлікту. На думку низки західних оглядачів, це дасть змогу РФ утримати більшу частину захоплених українських територій.

На зустрічі з Шольцем Сі наголосив, що "промислові та виробничі ланцюжки Китаю і Німеччини глибоко пов'язані один з одним".

"Взаємовигідне співробітництво між Китаєм і Німеччиною - це не "ризик", а гарантія стабільності двосторонніх відносин і можливість створити майбутнє", - сказав Сі.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті