Глава Європарламенту: "Молдова – країна з чіткою європейською перспективою"

Молдова – країна з чіткою європейською перспективою. Про це заявила голова Європарламенту Роберта Метсола 11 листопада у Кишиневі на спільній прес-конференції з президентом Молдови Майєю Санду, - повідомляє Moldpres.

Президент Санду подякувала керівництву Європарламенту за постійну підтримку Кишиневу у зміцненні демократичного суспільства.

«Ми розраховуємо на таку ж потужну підтримку у майбутньому реформ та інтеграції до ЄС. Європейський парламент був і є символом демократії. Ви були з нами у найважчі часи і підтримували нас у наших зусиллях щодо набуття статусу країни-кандидата у члени ЄС. Від імені всіх громадян я дякую вам за можливість стати частиною європейської родини. Війна в Україні довела, що європейська інтеграція є єдиним шляхом мирного розвитку нашої країни. Водночас ми дякуємо вам за вашу підтримку у подоланні енергетичної кризи», - зазначила Санду.

Зі свого боку, голова Європарламенту Роберта Метсола запевнила, що ЄС завжди поруч із Молдовою і надасть всю необхідну підтримку для диверсифікації джерел енергопостачання.

«Економічна ситуація складна, тому ми й надалі надаватимемо вам всю необхідну підтримку. Ми готові зробити більше, щоб рухатися вперед. Молдова є частиною європейської сім'ї, ми поділяємо одні й ті самі цінності та переконання. Ми будемо поряд з вами на наступних важливих етапах, підтримуючи вас за допомогою програм фінансування та торгівельних обмінів. Ми зміцнюватимемо прозорість та демократію. Республіка Молдова – країна з чіткою європейською перспективою», - наголосила глава Європарламенту.

Як повідомлялося, 31 жовтня одна з російських ракет упала на території Молдови.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті