Німеччина спростувала слова Ердогана про нібито зміну позиції Шольца щодо кремля

Уряд Німеччини спростував слова президента Туреччини Раджепа Тайіпа Ердогана про те, що в розмові з ним німецький канцлер Олаф Шольц нібито згадав необхідність "шукати спільний фундамент" з росією заради якнайшвидшого завершення війни. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Телефонна розмова між Ердоганом та Шольцем відбулася 1 листопада і була присвячена поновленню експорту українського зерна.

Як повідомляє Deutsche Welle, офіційний представник уряду Німеччини в четвер наголосив, що в цій розмові Шольц знову повторив свою позицію про те, що закінчити війну, вивести російські війська з України і вступити в мирні переговори з Києвом має сам путін.

Раніше в інтерв'ю місцевому телебаченню Ердоган, розповідаючи про телефонну розмову зі Шольцем, заявив, що канцлер Німеччини нібито змінив свою позицію щодо росії.

Після початку війни Шольц неодноразово повторював, що вважає неприйнятним вести мирні переговори з росією в обхід Києва, і наголошував на тому, що всю повноту відповідальності за розв'язання війни несе путін.

При цьому прес-служба уряду Німеччини ще 1 листопада повідомляла, що лідери Німеччини та Туреччини зійшлися на думці, що "риторика Росії, пов'язана з можливістю застосувати ядерну зброю, є безвідповідальною".

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті