Німеччина не надає Україні танки, бо враховує думку громадян, не згодних з санкціями й поставками зброї - Шольц

Німеччина не постачає до України танки західного зразка, зокрема тому, що влада враховує думку громадян, які не згодні з політикою санкцій та поставками зброї. Про це повідомив канцлер Німеччини Олаф Шольц 22 жовтня, пише "Еспресо".

"Факт залишається фактом: питання про те, яку зброю ми постачаємо, ґрунтується на дуже чіткому принципі – не діяти поодинці, – зазначив Шольц. – Моє враження від розмов з громадянами: від 20 до 30% не погоджуються ані з політикою санкцій, ані з постачанням зброї. Серед них виборці практично всіх політичних напрямів - ХДС/ХСС, ВДП, "зелених", а також СДПН. Я сперечаюся з тими, хто сумнівається, і пояснюю причини наших рішень".

Уточнюється, що Шольц нагадав, що за допомогою кругового обміну Німеччина забезпечила доставлення в Україну понад 100 танків, які можуть бути використані там негайно: з Чехії, зі Словаччини, зі Словенії, з Греції.

"Логістика, запчастини, боєприпаси для цих танків російського або пострадянського виробництва є в Україні. Ми намагаємося постачати з інших країн. Але факт залишається фактом: питання, яке озброєння ми постачаємо, базується на дуже чіткому принципі – не діяти наодинці", – зазначив Шольц.

Підкреслюється, що 22 жовтня Шольц заявив, що світ має допомогти Україні не лише захиститися від РФ, а й відбудуватися.

Раніше повідомлялось, що Шольц заявив про необхідність розширення ЄС та пообіцяв Україні, Молдові та Грузії підтримку.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті