Німеччина не постачатиме зброю Україні для ударів по території РФ - Шольц

Уряд ФРН буде дуже виважено підходити до питання постачання Україні сучасних озброєнь, щоб не допустити подальшої ескалації. Про це завив канцлер Німеччини Олаф Шольц під час "Діалогу з громадянами", який 25 серпня відбувся у Магдебурзі, - передає Укрінформ.

"Метою залишається, щоб путін не виграв війну, щоб було збережено суверенітет і територіальну цілісність України. Президент США сформулював це досить чітко: він сказав, що не буде постачати зброю, за допомогою якою можна обстріляти територію росії. Я вважаю це принципом, якого ми всі відповідно дотримуємося. І тому ми дивимося, що роблять інші", - сказав Шольц.

Він пообіцяв, що Німеччина діятиме так, аби ця війна не переросла з українсько-російської в "зовсім іншу війну".

За його словами, загарбницька війна росії проти України є порушеннях усіх принципів, які Європа та світ погодили останніми десятиліттями. 

"Ідеться про те, що не можна міняти кордони за допомогою сили, і ми не почнемо гортати підручники історії, аби з’ясовувати, де проходили кордони 200-300-500 років тому та говорити: це колись належало мені, і я хочу це назад. Якщо всі будуть робити так у Європі або інде у світі, ми матимемо війну ще на пару століть", - заявив Шольц.

Тому, зазначив він, важливо підтримати Україну та допомогти їй відбити "цей імперіалістичний напад". Саме тому, сказав канцлер, він прийняв рішення відійти від багаторічної політики федерального уряду не постачати зброю в кризові регіони. 

На підставі цього Україні були передані системи протитанкового захисту, ППО, боєприпаси тощо.

Він також повідомив, що вже були поставлені Panzerhaubitze 2000, реактивні системи залпового вогню, зенітні танки Gepard, радари, систему IRIS-T, якої немає поки що навіть на озброєнні Бундесверу, "і за допомогою якої можна захистити таке місто як Одеса".

Як повідомлялося раніше, Канцлер ФРН Олаф Шольц пообіцяв Україні, що Німеччина й надалі надаватиме підтримку Києву.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті